Wielu lekarzy poleca swoim pacjentom masaż leczniczy, który przyczynia się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu. Należy bowiem być świadomym, że odpowiednia technika masażu może działać wspomagająco w leczeniu niektórych chorób. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim schorzenia narządów ruchu oraz problemy z górnymi drogami oddechowymi. Wielu lekarzy poleca rodzicom delikatny masaż klatki piersiowej ich dzieci, który może nieco wspomagać leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Dzięki rozgrzewaniu mięśni klatki piersiowej nasze dzieci mogą swobodniej oddychać, jak również nieco łatwiej odkrztuszają one wydzielinę z oskrzeli. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że lecznicze masaże mogą przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia w przypadku wielu dolegliwości. Osoby starsze doceniają ich moc, szczególnie w przypadku leczenia bólów pleców i kręgosłupa. Warto zatem zauważyć, że wykonywanie masaży wspomaga ukrwienie naszego ciała oraz poprawia krążenie krwi.

Całe nasze ciało jest zatem lepiej dotlenione przez co poprawia się nasze ogólne samopoczucie. Wiele pań decyduje się także coraz częściej na masaż antycellulitowy, którego zadaniem jest przyśpieszenie rozbijania nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicach bioder i brzucha. Masaż zatem bez żadnych wątpliwości wspomaga leczenie wielu naszych chorób.

Masaż w leczeniu wielu schorzeń

Zdaniem wielu ekspertów masaż leczniczy działa bardzo wspomagająco w przypadku leczenia wielu schorzeń, nie tylko układu ruchu. Głównie jednak jest on polecany dla wszystkich osób, które borykają się z bólami pleców oraz kręgosłupa. Wielu ekspertów zaleca go także osobom, które mają problemy z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Z całą pewnością więc, warto korzystać z tych możliwości i stosować masaż wspomagająco w przypadku wielu różnego rodzaju problemów ze zdrowiem.

Dobrze wykonany masaż może pomóc także naszym dzieciom w zmaganiu się z niektórymi chorobami górnych dróg oddechowych. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim katar oraz kaszel. Masaż bowiem może wspomagać leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli z którym nasze dzieci mają problemy coraz częściej. Rozgrzewanie mięśni klatki piersiowej poprzez dotyk kolistymi ruchami znacząco ułatwia odkrztuszanie wydzieliny z oskrzeli, a także ułatwia dzieciom oddychanie.

Masaż okazuje się być także bardzo ważny podczas walki z nagromadzonymi kilogramami. Prawdziwym numerem jeden jest bowiem masaż antycellulitowy na który decyduje się coraz więcej pań. Rozgrzewanie mięśni poszczególnych partii pomaga w rozbijaniu nagromadzonego tłuszczu. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że masaż działa bardzo wspomagająco w przypadku leczenia wielu różnych schorzeń, nie tylko narządów ruchu.