ruchy masazu limfatycznego twarzy

Piszę to z całym przekonaniem – masaż limfatyczny twarzy jest jednym ze sposobów na odmłodzenie oraz odżywienie skóry, a także nadanie jej zdrowego, promiennego wyglądu. Zabieg ten jest szczególnie doceniany przez mieszkanki Azji, które wykonują go niemal codziennie, wykorzystując przy tym nie tylko własne dłonie, ale również specjalne rollery, a efekty tych działań są bardzo dobrze widoczne.

Tego rodzaju masaż możemy wykonywać w domu lub udać się do gabinetów odnowy biologicznej, salonów masażu czy nawet gabinetów specjalizujących się w medycynie. Do tych ostatnich właśnie, należy INNmed – oferujący masaż limfatyczny – Poznań.

Drenaż limfatyczny pozwala znacząco odsunąć czas pojawienia się zmarszczek, a pierwsze efekty będą widoczne już po dwóch – trzech tygodniach. Zabieg, jakim jest masaż limfatyczny, można podzielić na kilka kluczowych etapów, które zapewnią osiągniecie zamierzonych efektów. W pierwszym kroku musimy zaaplikować olejek, który nie tylko odżywi skórę, ale również uzyskamy lepszy poślizg podczas masowania. Następnie masaż limfatyczny skupiamy na policzkach, gdzie złączonymi palcami, przyciskając delikatnie skórę, wykonujemy ruchy w górę i w dół. Następnie masujemy okrężnymi ruchami okolice oczu, przy pomocy palca środkowego złączonego z serdecznym. Ruchy rozpoczynamy na środku czoła i kierujemy się w stronę skroni oraz nosa.

Warto też wspomnieć, iż masaż limfatyczny na twarzy służy również nadaniu atrakcyjnego kształtu podbródka, w tym celu należy wymasować linię żuchwy, rozpoczynając od brody i kończąc na skroniach. Drenaż twarzy kończymy poprzez uciskanie punktów, szczególnie narażonych na gromadzenie się napięcia, do miejsc takich zaliczamy w szczególności czoło, kąciki oczu, kości policzkowe, brodę, policzki oraz miejsce między brwiami.