Schody z marmuru w domu jednorodzinnym nieodłącznie kojarzą się nam z luksusem i swego rodzaju splendorem, co te wynika bezpośrednio z tego, iż marmur jest materiałem ekskluzywnym, rzadkim, trudno dostępnym i kosztownym. Należy także wspomnieć, iż ten stan rzeczy utrzymuje się od bardzo dawna, bowiem już w starożytności najznamienitsi obywatele antycznego świata wykorzystywali ten materiał do ozdabiania swoich siedzib, a w szczególności ich części reprezentacyjnej. Obecnie jednak marmur stał się nieco bardziej przystępny przez wzgląd na rozwój technologii wydobywczej, oraz obróbczej, aczkolwiek w dalszym ciągu stanowi on materiał bardzo ekskluzywny. Niemniej jednak warto przemyśleć kwestię jego zastosowania, na przykład do wykonania wewnętrznych schodów wewnętrznych, które znacznie podniosą prestiż naszego domu.

Zalety zastosowania marmuru do wykonania schodów wewnętrznych.

Przede wszystkim musimy tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż marmur jest materiałem naturalnym, kamieniem, bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia, wobec czego inwestycja ta jest naprawdę opłacalna, bowiem schody z marmuru będą mogły być eksploatowane przez bardzo długi czas. Oczywiście przy założeniu, iż będą prawidłowo pielęgnowane odpowiednimi w tym celu preparatami do pielęgnacji marmuru, zapobiegającymi erozji oraz osadzaniu się kamienia. Marmurowe schody będą także bardzo odporne na przykład na rozlaną ciecz, bowiem kamień nie będzie siąknął wody tak samo jak na przykład drewno, które stosunkowo szybko po takich wypadkach może zacząć nam butwieć, jeśli tylko woda przedostanie się do wnętrza pod warstwy zabezpieczających lakierów. Poza tym trzeba przyznać, iż w ten sposób zapewnimy sobie wyjątkowo ekskluzywne schody marmurowe, które przyczynią się do podniesienie estetyki wnętrza naszego domu, a to zawsze jest wskazane.

Kosztowność rozwiązania.

Niestety, nie ma róży bez kolców. Także i w tym przypadku sprawdza się to powiedzenie, bowiem zaserwowanie sobie marmurowych schodów będzie wyjątkowo kosztownym rozwiązaniem. Trzeba będzie się tutaj liczyć nawet z kilkakrotnie wyższymi kosztami, niż w przypadku schodów drewnianych. Co więcej, czas realizacji inwestycji jest dość długi, bowiem najpierw firma kamieniarska musi zdjąć wymiary betonowego podkładu schodów, a dopiero potem może wykonać wszystkie stopnie i przyjechać na montaż. Generalnie zajmuje to o wiele więcej czasu niż w przypadku schodów drewnianych.

Jednakże, mimo wszystkich swoich wad, schody marmurowe stanowią rozwiązanie cieszące się stale rosnącą popularnością, przede wszystkim przez wzgląd na wysoki poziom trwałości, odporności na uszkodzenia, oraz niesamowicie wysoką estetykę, czego nie jest w stanie zapewnić nam żaden inny materiał. Dlatego też, można tutaj śmiało podsumować niniejszy tekst stwierdzeniem, iż warto inwestować w tego typu rozwiązania, bowiem są trwałe i bardzo ekskluzywne. Kosztowne, jednak koszt ten jest w pełni usprawiedliwiony korzyściami, jakie płyną z wykonania schodów z marmuru w naszym domu.