łazienka retro

Trendy w wystroju wnętrz ciągle się zmieniają. O ile jeszcze kilka lat temu w aranżacji łazienek królowały nowoczesny wygląd i materiału, o tyle obecnie coraz częściej można spotkać się ze stylizacją tego pomieszczenie w stylu vintage. Łazienka w stylu retro coraz częściej staje się częścią nowoczesnego, modnego mieszkania.  Taki wystrój stawia nie tylko na użyteczność, jak w przypadku nowoczesnych stylizacji, ale również na estetykę.

Łazienki w starym stylu mogą być nie tylko uzupełnieniem mieszkania w kamienicy – taki wystrój, odpowiednio skomponowany, może stać się również świetnym dodatkiem lokalu w nowym budownictwie. Łazienka retro to przede wszystkim odpowiednio stylizowane sprzętu. Nieodzownym atrybutem jest oczywiście obszerna wanna na zdobionych nóżkach. Również umywalki czy lustra powinny być ozdobione ornamentami charakterystycznymi dla lat dwudziestych lub trzydziestych. Kolejnym istotnym elementem są płytki. Najczęstszym dla takiej stylistyki jest zestawienie w szachownicę płytek czarnych i białych. Dopuszczalne jest zarówno kładzenie dużych płytek, jak również drobnych mozaik układających się w powtarzający się wzór. Takie rozwiązanie idealnie koresponduje z białymi, ceramicznymi wannami i umywalkami. Sprzęty oraz płytki na podłodze i ścianach są istotne, jednak sednem stylu vintage są drobne smaczki.

Stylowa łazienka w stylu retro nie może obejść się bez drobnych akcesoriów, które nadadzą odpowiedni charakter pomieszczeniu. Mogą to być na przykład stylizowane mydelniczki, zdobione ramy lustra czy baterie. Te ostatnie można jeszcze znaleźć w antykwariatach, oryginalnie wykonane. Dużo łatwiej jest jednak kupić nowe baterie jedynie stylizowane na dawne wzornictwo. Jak we wszystkim, również w wystroju łazienki ważny jest jednak umiar. Warto więc zadbać, aby nadmiar drobiazgów nie zakłócił estetycznego umiaru..