kurs kitesurfingu w szczecinie

Wielkimi krokami zbliża się lato a z nim wakacyjne szaleństwa. Już dziś warto przygotować się do okresu urlopowego. To, w jaki sposób będziemy się przygotowywać, zależy od formy wypoczynku, jaki preferujemy. Osoby, które uwielbiają leniwe spędzanie wakacji, z pewnością wybiorą się na zakupy, aby nabyć akcesoria wypoczynkowe jak hamak, leżak czy parasol plażowy. Wszyscy ci, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez przygód i sportów ekstremalnych, już teraz zapisują się na wszelkiego rodzaju kursy. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się kursy nurkowania, spadochronowe czy kursy kitesurfingu. To, jaki kurs wybierzemy, zależy od naszych upodobań oraz od zasobności portfela, gdyż tego typu zajęcia nie należą do najtańszych.

Jeżeli chodzi o nurkowanie, to praktycznie każdy wie, na czym ono polega. Dosyć enigmatycznie brzmi wspomniany wcześniej kitesurfing. Czym on jest i czy wymaga dużej wiedzy oraz umiejętności od osoby, która chce uprawiać ten sport?

Kitesurfing jest sportem zaliczanym do sportów ekstremalnych. Jest to swoiste połączenie wakeboardingu, surfingu i windsurfingu. Od tego ostatniego różni się tym, iż do napędzania deski nie wykorzystujemy żagla, tylko odpowiednio zaprojektowanego latawca. Do latawca surfer przypięty jest przy pomocy uprzęży, tak zwanego która zapewnia stabilność i podparcie dla pleców. Kitesurfing kurs jest stosunkowo prosty i nie wymaga od ucznia tak dużych nakładów kosztów, jak w przypadku nurkowania czy też skoków spadochronowych.

SPRZĘT KITESURFINGOWY

Do uprawiania kitesurfingu potrzebujemy zaledwie kilku elementów sprzętu kitesurfingowego. Pierwszym z nich jest bar. Jest to zbudowany z lekkich metali lub węgla zestaw linek, które połączone są z trapezem za pomocą pętli tzw. chicken loopa. Następnym bardzo ważnym elementem jest deska o długości od 1 do 2 metrów. Deski produkowane są specjalnie do tej dyscypliny. Do uprawiania tego sportu nie możemy wykorzystać tradycyjnej deski surfingowej chyba, że do kitesurfingu w odmianie wave, czyli na fali. Zwykle korzysta się z mało wypornych desek dwukierunkowych, tak zwanych twin-tip’ów. Specjalne materiały wykorzystane do produkcji desek sprawiają, iż deska unosi się na wodzie, lecz pod ciężarem sportowca tonie. Na wodzie riderzy utrzymują się dzięki latawcowi, który wprowadza deskę w ruch. Ostatnim elementem, jaki będziemy potrzebowali do uprawiania tego sportu, jest specjalny latawiec. Jego powierzchnia to w zależności od modelu i przeznaczenia od kilku do ponad dwudziestu metrów kwadratowych. Każdy dobry kitesurfing sklep zaoferuje szeroki wybór trapezów, desek kite, latawców, pianek neoprenowych i innych akcesoriów.

GDZIE ZROBIĆ KURS KITESURFINGU?

Kurs polega na przeprowadzeniu szeregu lekcji teoretycznych, a następnie praktycznych. Miejsca nauczania powinny być wyludnione oraz bez niebezpiecznych przeszkód. Czołowym ośrodkiem tego sportu oraz nauczania jest kitesurfing Szczecin, który oferuje wiele usług związanych ze sportami wodnymi. Aby uprawiać kite, wystarczy umiejętność pływania oraz przyzwoite wyczucie równowagi, które pomoże w utrzymaniu się na desce podczas widowiskowych ewolucji, czy większych prędkości. Przy utrzymaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa, kitesurfing jest sportem niemal bez urazowym i zapewnia maksymalne wrażenia. Polecany jest osobom, które kochają kontakt z wodą połączony z dreszczykiem emocji, jaki dają sporty ekstremalne.