Żeglowanie to zachłyśnięcie się wiatrem, rozwiewające włosy, kropelki wody i zapach powietrza. Jednym słowem to wielka przygoda. Najlepszym miejscem uprawiania tego sportu są mazurskie jeziora. Duża liczba zbiorników wodnych, malownicze krajobrazy i zapach lasów tworzą magiczną atmosferę, która zachęca nas oddaniu się rozkoszy.

(Prze)lotny rejs

Żeglowanie to radość płynąca z odkrywania nowych, nie znanych jeszcze miejsc, wysp, szlaków czy portów. Nie trzeba być od razu profesjonalistą, aby wybrać się na żeglarski weekend. Na Mazurach znajdziemy wiele ośrodków szkoleniowych, które zapewnią nam solidne przygotowanie. Cena spędzenia weekendu z instruktorem to od 400 do 650 zł. Potem przyjemność będzie tylko wzrastała, w miarę jedzenia. To świetny pomysł na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Żeglowanie daje nam możliwość obcowania z przyrodą oraz poznania nowych miast, zabytków. To także ogniska przy jeziorze, przy dźwiękach szant. Żeglowanie odbywa się na nowoczesnych jachtach. Cena wynajmu, w zależności od typu jachtu, roku budowy i terminu, w którym chcemy wypożyczyć, waha się od 300 zł do 1200 zł. Najwyższe ceny są w sezonie od czerwca do sierpnia. Często możemy również spotkać promocje na czartery jachtów (zwykle po sezonie).

Mazury od lat cieszą się ogromną popularnością turystów. Możemy znaleźć wiele portów jachtowych np. w Giżycku, Węgorzewie, Bogaczewie, Mikołajkach, Ruciane Nida, Kozinie i wielu innych miejscowościach. Na pewno nie będziemy narzekać na brak ofert, gdyż region słynie z żeglarstwa i nie zawiedzie swoich wiernych, jak i nowych klientów. Jeśli zaś chodzi o porty, to na przykład hotel Mazurski Raj dysponuje własnym. Nic tylko zacumować i udać się na hotelowy wypoczynek połączony z zabiegami SPA. Ponieważ jest to nowy hotel, to turyści miejsce to póki co bardziej kojarzą jako Exploris Piaski – www.explorispiaski.pl – na tej stronie dowiemy się więcej, a hotel Exploris to po prostu poprzednik, na którego miejscu działa obecnie Mazurski Raj.

Mazury mogą pochwalić się rozbudowanymi szlakami żeglarskimi, przystaniami, ciekawymi miastami, zabytkami oraz dziką przyrodą. Wszystko to przyciąga dziesiątki tysięcy turystów. Urozmaicony obraz pejzaży sprawi, że region ten nigdy nam się nie znudzi, a żagle za każdym razem będą dla nas niezapomnianą przygodą..