Zakup torebki niejednokrotnie wiąże się z wieloma dylematami, najbardziej wtedy kiedy mamy ograniczony budżet i nie możemy sobie pozwolić na zakup wielu torebek, a jednocześnie chcemy aby torebka którą wybierzemy była modna, i w dodatku aby pasowała do większości naszych stylizacji. Kwestii do przemyślenia jest kilka, więc jak ugryźć temat aby wybrać dobrze

Przede wszystkim jakość produktu

Ważne jest to, aby torebka była solidna. Nie chcemy nosić obdartej torebki z wątpliwej jakości uchwytami która w każdym momencie może się zerwać, a to może przysporzyć nam kłopotów w miejscu w którym aktualnie będziemy. Dlatego warto przetestować zasadę- mniej znaczy lepiej. Nie sztuką jest mieć przysłowiowy milion torebek które rozpadną nam się po jednym sezonie. Warto inwestować w dobrej jakości rzeczy które posłużą nam dłużej – to nie tylko kwestia dbałości o środowisko, ale także o własny portfel. Warto mieć co najmniej dwie torebki które będziemy używać zamiennie – pozwoli to odpocząć naszym torebkom i dzięki temu żywotność naszych produktów się wydłuży.

Materiał Twojej torebki

Materiał to Twój wybór – możesz kupić torebkę z dobrej jakościowo skóry – szczególnie polecam skórę jagnięcą, Buffalo oraz saffiano (ta ostatnia jest twarda dzięki czemu torebka zachowuje swój kształt) natomiast unikaj skór mielonych ponieważ są słabszej jakości. Takie skórzane torebki dla pań mogą posłużyć wiele lat – a nawet przy odpowiedniej dbałości możesz ją zachować do końca życia. Jeżeli nie jesteś zwolenniczką skórzanych produktów zawsze możesz kupić torebkę z dobrej jakości ekoskóry lub płótna. Przestrzegaj porad dotyczących pielęgnacji danej torebki i dbaj o nią – odpłaci się długą żywotnością. Warto także stosować specyfiki do danego materiału, i dbać o nią regularnie, a zwłaszcza w okresie zimy oraz lata gdzie torebka jest wystawiona na działanie skrajnych temperatur. Jeżeli w danym czasie nie używasz torebki – warto wyłożyć ją bezbarwnym papierem oraz włożyć ją do przeciwkurczowego woreczka – niektóre firmy dodają je gratis do zakupu, ale jeżeli nie dostaniesz takiego woreczka możesz użyć torby eko lub uszyć sama – to nic trudnego.

Jaki kolor torebki?

Jeżeli masz ograniczony budżet, i w dodatku Twoja kolekcja torebek jest skromna, lub dopiero rozpoczynasz kompletować swoją garderobę – postaw na klasykę. Oczywiście, torebka musi pasować do Twojego stylu oraz trybu życia, więc jeżeli nosisz ze sobą dużo drobiazgów – wybierz torebkę większą, a jeśli nosisz ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, możesz wybrać torebkę mniejszą. Jednak kolor torebki to ważna sprawa, dlatego jeżeli nie masz ochoty na szaleństwa a torebka ma służyć Ci długo – warto rozglądać się za torebką w kolorze czerni, brązu, bieli, beżu oraz w kolorze szarym. Zastanów się który kolor będzie najbardziej do Ciebie pasował, która torebka będzie najbardziej kolorystycznie pasować do Twoich ubrań. A może wolisz przełamać jednokolorowy strój torebką w innym kolorze? Wszystko zależy od Ciebie. Grunt to nie dać się przekonać chwilowym kaprysem lub aktualnie modnym kolorem – ponieważ w następnym sezonie inny kolor będzie modny, a Tobie będzie szkoda ją wyrzucić.