Nauka gry na instrumentach to nie tylko zdobywanie umiejętności muzycznych oraz odkrywanie w sobie nowej pasji. Podjęcie lekcji gry na pianinie od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka. Wiąże się z angażowaniem wszystkich zmysłów i stymulacją mózgu. Warto przyjrzeć się, jakie korzyści niesie za sobą nauka gry na pianinie, zanim wybierzemy instrument dla naszego dziecka.

Pianino bakcylem dla rozwoju twojego dziecka

Z całą pewnością nauka gry na pianinie niesie wiele korzyści dla rozwoju naszego dziecka. Bardzo ważne na samym starcie jest, aby wybrać odpowiedniego nauczyciela, mentora, który zarazi swoją pasją do pianina naszą pociechę. Bez odpowiedniego podejścia nauka gry na pianinie może się okazać dla naszego malucha przykrością zamiast dobrą zabawą. Jeśli chodzi o Katowice, to idealną kandydatką na nauczyciela gry na pianinie jest Dominika Seger, której lekcje gry na pianinie otrzymamy w SmileFlow ArtCompany. Więcej na http://katowice.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/.

Korzyści umysłowe

Nauka gry na instrumentach klawiszowych jest doskonałą formą samodoskonalenia. Jest to jedna z najtrudniejszych czynności wykonywanych przy pomocy rąk. Stopień skomplikowania gry na pianinie sprawia, że dziecko musi skupić swoją całą uwagę na wykonywaniu ćwiczeń. Aby umysł zapanował nad tą czynnością musi pracować na najwyższych obrotach. Co więcej, ucząc się utworu, twoje dziecko ćwiczy pamięć, gdyż patrząc nieustannie na nuty, nie da się grać w sposób płynny. Olbrzymią zaletą jest poprawa sprawności umysłowej twojego dziecka. W późniejszych latach nie będzie miało ono problemu z prawidłowym wnioskowaniem oraz myśleniem analitycznym. Zdobyte umiejętności przydadzą się twojemu dziecku w szkole, zwłaszcza w nauce przedmiotów ścisłych.

Korzyści koncentracji

Nauka gry na pianinie wpływa na polepszenie koncentracji. Efekt jest podobny do tych, które są osiągane podczas ćwiczenia jogi. Twoje dziecko będzie potrafiło skupić się dłużej na pewnych kwestiach oraz w większym stopniu wytężyć umył.

Korzyści manualne

Gra na pianinie wymaga także koncentracji manualnej. Każda ręka i każdy palec, a także stopy mają odpowiednie zadanie do wykonania. Co więcej, muszą ze sobą precyzyjnie współpracować. Ćwiczenia wpłyną, zatem na sprawność manualną twojego dziecka.

Korzyści systematyczności

Zaletą codziennej gry na pianinie jest wzrost poziomu systematyczności twojego dziecka. To bardzo istotna cecha, która przyda się mu w przyszłości. Systematyczność oraz umiejętność organizowania pracy to niezbędne umiejętności w dorosłym życiu. To także ćwiczenie silnej woli i konsekwentnego dążenia do osiągnięcia celu.