mieszkanie w krakowie

Jeśli masz w planach zakup mieszkania z pewnością zdajesz sobie doskonale sprawę jak duży jest to wydatek w dzisiejszych czasach. To dlatego właśnie zakup mieszkania wymaga solidnych przemyśleń. Nierzadko bowiem okazuje się, że by pozwolić sobie na zakup wymarzonego mieszkania zmuszeni jesteśmy wziąć kredyt. Jakie warunki trzeba spełnić żeby ubiegać się o kredyt hipoteczny? O tym w dalszej części artykułu.

Domy Kraków, Wrocław czy Warszawa oferują zazwyczaj w bardzo wysokich cenach. Warto na początek, zanim jeszcze się udamy po kredyt, przemyśleć dokładnie czy interesuje nam dom czy mieszkania, czy ma ono być w ścisłym centrum miasta czy na obrzeżach oraz czy ma być nowe czy używane. Odpowiedzi na te pytanie pozwolą nam oszacować wysokość potrzebnego kredytu. A wiadomo, że im mniej go weźmiemy tym lepiej dla nas.

Teraz do rzeczy – jakie warunki trzeba spełnić, żeby ubiegać się o kredyt hipoteczny? Przede wszystkim w banku poproszą nas o informację na temat naszych zarobków. To od ich wysokości w dużej mierze zależeć będzie decyzja banku. Jednak nie tylko. Ważne jest bowiem również choćby to ile osób mamy na utrzymaniu. Nierzadko okazuje się bowiem, że nawet jeśli zarabiamy nieźle to mam jednak sporo osób na utrzymaniu co sprawia, że nasza zdolność kredytowa maleje. Kolejny czynnik, który bank z pewnością weźmie pod uwagę to nasz wiek. Jeśli jesteśmy koło trzydziestki, czterdziestki to wszystko w porządku, gorzej jeśli jesteśmy już po pięćdziesiątce. Wszystko za sprawą tego, że kredyt hipoteczny udzielany jest na czas rzędu 25 lat. Ostatni aspekt jakiego bank nie omieszka sprawdzić to nasze dotychczasowe zobowiązanie kredytowa. Jeśli okaże się, że już spłacamy jakiś kredyt wtedy nasza zdolność kredytowa również maleje.

Ubieganie się o kredyt hipoteczny to jak widać nie taka prosta sprawa. Spełnić trzeba szereg wymogów. Warto jednak się starać – przecież chodzi o nasze wymarzone, własne mieszkanie w Krakowie, Łodzi, Rzeszowie – nieważne. Ważne, że własne i kupione samodzielnie..