detektyw

Czasy, w których słowo prywatny detektyw nie mówiło Polakom nic, dawno już minęły. Dziś coraz większa liczba Polaków decyduje się na skorzystanie z usług agencji detektywistycznych.

Najczęściej osoby proszą o pomoc w sprawach gospodarczych albo rodzinnych. Chociaż sprawy rodzinne wiodą prym w zleceniach. Najczęściej skierowane są one do poszukiwania zaginionej osoby, bądź znalezienia dowodów dotyczących zdrady współmałżonka.

Koszt takiej usługi (zbierania materiałów dowodowych) to wydatek od 2 do nawet 6 tysięcy złotych. Wiele osób zada pytanie, czemu tak drogo. Ale znalezienie dowodów może zająć detektywowi zarówno 2-3 tygodnie, ale może równie dobrze trwać parę miesięcy.

Sama praca detektywa wydaje się być ciekawa, ale niestety jest również bardzo żmudna. Niejednokrotnie prywatny detektyw musi spędzić w swoim samochodzie kilka godzin obserwując podejrzaną osobę. A nie daje to oczywiście gwarancji, że trafimy na jakikolwiek ślad, który nam pomoże w zleceniu.

Współczesny detektyw to nie Sherlock Holmes. Do pracy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku. Są to między innymi: kamery, urządzenia GPS, nadajniki, urządzenia do podsłuchu, urządzenia do wykrywania podsłuchu.

Ale cały czas dobry detektyw to taki, który jest solidny, cierpliwy i potrafi myśleć. Bo nieraz zdarza się, że aby zdobyć materiał dowodowy trzeba podejść do osoby w odpowiedni sposób.

Oferowane usługi detektywistyczne stają się coraz popularniejsze. Dlatego znalezienie solidnego detektywa nie jest takie proste. Ci najlepsi mają masę zleceń, przez co cena ich usług wzrasta. A na rynku pojawiają się tzw. „pseudo detektywi”, którzy oferują swoje usługi za nieduże pieniądze. Jednak ich efektywność jest dość mała. Dlatego przed zleceniem warto przyjrzeć się, czy detektyw posiada odpowiednie kwalifikacje (powinien posiadać licencję detektywistyczną)..