korzeń yacon

Medycyna od zawsze poszukuje skutecznych, naturalnych produktów mogących pomóc leczyć różne schorzenia. Nabiera to obecnie szczególnego znaczenia. Żyjemy coraz dłużej i chcemy być zdrowi, w pełni sił. Dlatego miedzy innymi badana jest żywność pod względem tego, jakie i ile składników odżywczych zawiera. Tworzy się listy tzw. superfoods czyli produktów dających naszemu organizmowi najwięcej.

Po za znanymi nam dobrze warzywami i owocami są też inne produkty. Pojawiają się rośliny dotychczas nieznane jak korzeń Yacon. Yacon to roślina pochodząca z Ameryki Południowej. Od dawna była podstawą tamtejszej diety. Co jest takiego w tej roślinie, ze warto ja zaklasyfikować jako superfoods?

Korzeń Yacon dobry dla cukrzyków

Otóż badania przeprowadzone w różnych ośrodkach badawczych na świecie wykazały, że korzeń Yacon ma dobroczynne działanie w przypadku osób cierpiących na cukrzycę. Roślina ta jest niskokaloryczna oraz ma unikalną strukturę fruktozy. Jej spożycie wpływa korzystnie na ciśnienie. Zalecana jest więc dla osób mających nadciśnienie tętnicze. Otóż, syrop Yacon czy herbatka z liści Yacon pomaga zachować równowagę cukrów. To szczególnie ważne dla cukrzyków, którzy borykają się z nagłymi skokami jego poziomu.

Dieta odchudzająca a Yacon

Czy to jednak wystarczy by zaliczyć ową roślinę jako superfoods? Okazuje się, że jest jeszcze jeden dobroczynny skutek jej spożycia. Roślina jest niskokaloryczna, zatem nadaje się jako składnik diet odchudzających. Liście z kolei maja działanie antyoksydacyjne. Jak widać, syrop Yacon może stanowić świetny dodatek do naszej codziennej diety. Obecnie jest dostępny nawet w postaci dżemów, soków, syropów, chrupek czy płatków śniadaniowych. Dla amatorów herbat dostępne w sklepach są herbatki z dodatkiem liści tej dobroczynnej rośliny. Można wiec powiedzieć, iż puszcza amazońska wypuściła doskonały, naturalny superfoods.