medyczna marihuana

W mediach nieustannie trwa burza wokół zakazu stosowania medycznej konopi. Od wieków ów roślina kojarzona jest z narkotykami. Tymczasem ma ona niebywale skuteczne walory, które łagodzą ból i cierpienia pacjentów. Skuteczność działa w aspekcie medycznym potwierdzają szeregi badań naukowych, osób biorących lek, a także szerokiemu zainteresowaniu w środkach masowego przekazu.

Konopie medyczne podlegają odpowiedniej kontroli specjalistów, którzy swoje badania opierają na międzynarodowych zasadach ściśle powiązanych z ziołowymi produktami leczniczymi. Niemal wszystkie narządy są wrażliwe na działanie ów medykamentu. Gwarantuje to skuteczność w regularnym stosowaniu i uśmierzenie dolegliwości. Wszystkie przeprowadzone analizy przemawiają na korzyść środka leczniczego. Eksperymenty rodem z Madrytu wskazują, iż lek z konopi hamuje rozrost guza mózgu. Ponadto jedna z substancji wchodzących w skład spornego preparatu chroni mózg przed degradacją neuronów. Także kobiety, które cierpią na raka piersi a zażywają konopie mogą spać spokojniej. Bowiem ich stosowanie trwale hamuje rozwój komórek rakowych.

Warto wspomnieć, iż najczęstszym efektem działania specyfiku jest senność i pragnienie odpoczynku. Jest to również element leczenia, gdyż osłabieni chorzy potrzebują czas na regenerację. Budowanie tolerancji trwa około miesiąca i wiąże się ze stopniowym zwiększaniem dawki. Po upłynięciu tego okresu rozpoczyna się terapię właściwą. Nie odnotowano także, aby konopie miały negatywny wpływ na kobiety w ciąży.

Należy jednak pamiętać, aby zawsze konsultować się z lekarzem, gdyż jesteśmy wówczas odpowiedzialni nie tylko za swoje życie ale i dziecka. W Polsce wielu lekarzy, którzy raz odważyli się poprzeć ideę wprowadzenia leku na rynek farmaceutyczny, zostało napiętnowanych. Jest to o tyle przykre, iż walka toczy się o cierpiących ludzi, dla których konopie nie są narkotykami a cudownym lekiem.