kominek

Chyba każdy z nas chciałby pochwalić się wyjątkowo pięknym i eleganckim domem lub mieszkaniem. Aby osiągnąć swój cel, należy po prostu zadbać o wnętrze całego lokalu. A takie projektowanie własnego domu lub mieszkania może być również świetną zabawą dla każdego. Nie musimy przecież zatrudniać profesjonalnego architekta. Sami zajmijmy się swoim domem, a na pewno będziemy zadowoleni z efektów końcowych.

Oczywiście na samym początku warto skupić się na wyglądzie salonu. To w tym pokoju spędzamy przecież największą ilość swojego wolnego czasu. W takim pomieszczeniu idealnie będą prezentować się kominki francuskie. Wyglądają one naprawdę przepięknie, dlatego będą stanowić nie tylko element funkcjonalny, ale również i dekoracyjny. A dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy, które przeznaczylibyśmy na zakup specjalnych dekoracji np. obrazów. Pamiętajmy również, że to w salonie najczęściej przyjmujemy swoich gości. Dlatego to pomieszczenie powinno zostać utrzymane w stylu wyjątkowo eleganckim oraz klasycznym. Zrezygnujmy z wszelkich udziwnień oraz nowoczesnych rozwiązań. Na nie możemy sobie pozwolić podczas projektowania np. swojej sypialni lub łazienki. Salon najlepiej będzie prezentować się w jasnych, ciepłych barwach. Dodajmy do tego kilka elementów ciemniejszych. Zakupmy np. kominki stylowe w odcieniach brązu. To one będą stanowić główną dekorację całego salonu.

Projektowanie własnego domu wbrew pozorom wcale nie musi być takie trudne. Wystarczy, że na początku skupimy się na jednym pomieszczeniu i zaczniemy aranżować jego wnętrze. Nie dekorujmy całego domu naraz! Najpierw zaprojektujmy swój salon, a później przejdźmy do aranżacji pozostałych, również bardzo ważnych pomieszczeń.