zarządca nieruchomości

Z pewnością każdy z nas spotkał się z terminem jakim jest zarządca nieruchomości. Mało jednak kto wie, czym zarządca tak naprawdę się zajmuje. Do obowiązków zarządcy nieruchomości należy administrowanie nieruchomościami, jak również zarządzanie nieruchomościami. Tak więc zarządzanie nieruchomościami jest to przede wszystkim dbanie o to aby ta nieruchomość pozostała w niepogorszonym stanie.

Zarządca lub zewnętrzna firma zarządzająca (jak np. www.maxus-administracja.pl) musi dbać o to, aby nieruchomość ciągle zmieniała się na lepsze a nie na gorsze, oczywiście przy wykorzystaniu możliwych środków finansowych pochodzących od właścicieli mieszkań. Ważne jest również to, że zarządca musi dbać o to aby na nieruchomości nie znajdowały się żadne niebezpieczeństwa. Osoby mieszkające w takiej nieruchomości muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo. Tak więc do zadań zarządcy należy okresowe sprawdzanie stanu budynku i instalacji. Jeżeli coś może stworzyć zagrożenie dla osób, które znajdują się w takim budynku, to natychmiast musi zostać z niego usunięte. Dlatego też zarządca musi współpracować z wieloma innymi osobami. Musi mieć zaufaną firmę budowlaną, firmę sprzątającą, jak również księgowego i inspektora budowlanego. Osoby takie na zlecenie zarządcy sprawdzają i naprawiają usterki występujące na nieruchomości. Zarządca prowadzi również finanse takiej nieruchomości. Dlatego też z najmniejszych wydatków musi się rozliczać i pokazywać takie rozliczenia właścicielom.

Ważne jest również to, że zarządca nie może podejmować samodzielnie decyzji. Musi on otrzymać większość głosów właścicieli takich mieszkań. Bez takiej zgody zarządca tak naprawdę samodzielnie nie może nic zrobić. Dlatego też organizowane są zebrania właścicieli, którzy wspólnie z zarządcą podejmują określone decyzje. Ogólnie to zawód taki jest bardzo trudnym zawodem, do którego tak naprawdę nie każdy się nadaje.