Jedną z najpopularniejszych form reklamy w Internecie jest kampania banerowa, wykorzystująca różne elementy graficzne do przekierowania użytkownika na stronę docelową. Jest jednym z najprostszych i najlepszych sposobów na budowanie świadomości marki wśród naszych odbiorców.

Przeprowadzeniem różnych rodzajów kampanii, również kampanii banerowej, zajmują się profesjonalne agencje reklamowe, jak Promo Traffic.

Czym są kampanie banerowe w Internecie?

Kampanie banerowe w Internecie zyskały tak dużą popularność między innymi z tego powodu, że skutecznie przyciągają uwagę internautów, zachęcając ich do podjęcia różnych działań. Dodatkowo stanowią skuteczne i wartościowe wsparcie dla kampanii przeprowadzanych innymi kanałami.

Kampanie banerowe są animowanymi formami reklamy, więc pozwalają na bezpośrednią i trafiającą do odbiorcy prezentację naszej oferty czy aktualnej reklamy. Oddziałują na potencjalnego klienta kompleksowo, skutecznie wzbudzając w nim chęć zakupu promowanego produktu czy skorzystania z danej usługi.

Podczas ustalania przebiegu kampanii banerowej warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zainteresowania i dane demograficzne naszych potencjalnych odbiorców, a następnie znaleźć takie strony i serwisy, które są przez nich odwiedzane, by właśnie tam umieścić swoje banery reklamowe.

ecom2

Co  można zyskać na kampaniach displayowych?

Planer kampanii displayowych to specjalistyczne, i co ważne, darmowe narzędzie od Google Adwords, które umożliwia prostsze i skuteczniejsze ustalanie przebiegu kampanii reklamowej w sieci.

Główną zaletą planera jest to, że sam tworzy prognozy ilości wyświetleń i kosztów. Wystarczy znać profil naszych klientów, a przede wszystkim ich zainteresowania, by skorzystać z tego narzędzia.

ga2

Zalety planera kampanii displayowych:

  • Daje ciekawe propozycje słów kluczowych i doradza w wielu innych kwestiach związanych z planowaniem kampanii reklamowej w Internecie
  • Tworzy prognozy wyświetleń, korzystając z danych historycznych
  • Udostępnia plan w formie, którą można przekazywać dalej, np. do innych współpracowników
  • Jest prosty w użyciu, intuicyjny
  • Udostępniany bezpłatnie

Dowiedź się więcej o kampaniach displayowych z strony http://promotraffic.pl/kampanie-banerowe/