Jesień jest szczególnie trudnym okresem dla naszego organizmu, a głównie dla układu odpornościowego. Ciało, które jeszcze jest przyzwyczajone do wysokich temperatur, nagle musi zmierzyć się z chłodem, wiatrem i deszczem. W tym okresie również bardzo często dochodzi do wysokich wahań temperatur. Nie tylko z dnia na dzień, ale również podczas jednej doby.

Nie tylko nasz organizm nie jest przyzwyczajony do nowych warunków atmosferycznych, w jakich przyszło mu funkcjonować. Również my sami mamy często dylemat jak się ubrać, wychodząc na zewnątrz. W efekcie zarówno się przegrzewamy i pocimy, jak i nadmiernie wychładzamy i marzniemy. Pojawia się złe samopoczucie, dreszcze, katar, ból zatok, czyli po prostu infekcja.

fluuu6

Katar – największe zło tego świata

Dla większości z nas to właśnie katar jest najgorszym objawem choroby. Szczególnie wtedy, gdy nie tylko zatyka nos i utrudnia oddychanie, ale również spływa po tylnej ściance gardła. Często także towarzyszy mu nasilone kichanie i ból zatok.

Katar, który zaatakował także zatoki, jest chyba swoim najgorszym obliczem. Powoduje ucisk, ból, wrażenie, że coś tam ciągle siedzi, stały dyskomfort przy oddychaniu, a także silne dolegliwości przy pochylaniu głowy lub nagłej zmianie jej pozycji. Dla niektórych osób jest wręcz nie do zniesienia, ponieważ powoduje uciążliwy ból głowy, przypominający migrenę.

Wirusy czy alergia?

W okresie jesiennym zazwyczaj zmagamy się z katarem wywołanym przez wirusy, nie alergie. Jest on na tyle niebezpieczny, że stanowi objaw infekcji, która rozwija się w organizmie.

fluuu7

Tylko szybkie leczenie kataru i innych objawów może postawić nas na nogi i przynieść dużą poprawę samopoczucia.

Lekarze zalecają, aby zażywać odpowiednie tabletki bez recepty już w pierwszym dniu dolegliwości (np. Febrisan zatoki – Dowiedź się więcej o produkcie Febrisan zatoki z strony http://febrisan.pl/). Szybko podjęta walka jest zawsze najskuteczniejsza, ponieważ nie tylko nie doprowadza do rozwoju problemu, ale również walczy z wirusami, które już teraz, na samym początku choroby, występują w organizmie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o. o.