Niezwykle często przytrafia się, iż jedziemy do pracy poza Polskę. Stało się to aktualnie bardzo ułatwione, dzięki naszej obecności w strefie Schengen wraz z wszelkimi korzyściami z tego wynikającymi. Świetnym zobrazowaniem tego może być właśnie możliwość swobodnego transportu po niemal całej Europie bez konieczności wyrabiania wiz czy nawet paszportu. W jakiś jednak sposób musimy się przemieszczać, bowiem dystanse są tu większe niż w granicach poszczególnego kraju. Możliwości do wyboru jest parę.

W sytuacji gdy celem aktualnej podróży jest praca zarobkowa nie możemy raczej sobie pozwolić na podróż własnym autem, niezwykle drogimi w Unii pociągami czy samolotem. W gruncie rzeczy ta ostatnia technika podróży jest coraz tańsza, lecz należy przewidzieć z długim wyprzedzeniem termin podróży, a nie w każdej sytuacji jest to do zrobienia. Jednym z najpowszechniejszych sposobów podróżowania jest przewóz ludzi minibusami. Przykładem mogą być busy z Torunia do Holandii, które kursują praktycznie każdego dnia i nie da się nie znaleźć wolnego siedzenia. Taka podróż jest wyraźnie mniej kosztowna niż jakakolwiek z wymienionych wyżej. Wynika to z faktu, że koszta benzyny dzielą się w tym wypadku na kilkanaście osób podróżujących busem, którego kierowca jest na pewno właścicielem firmy przewozowej. Skoro sam wykonuje prace, to ma stosunkowo niskie koszta i ma możliwość zagwarantować niezbyt wygórowane ceny. Ponadto dodatkowy przychód stanowi przewóz przesyłek na trasach, którymi przemieszcza się. Ładowność minibusów jest wystarczająco duża, aby pomieścić w zasadzie każdą liczbę paczek, które ludzie chcą przesyłać sobie nawzajem.

Przede wszystkim jednak taka forma podróży jest niezwykle komfortowa. Czemu tak się dzieje? Otóż dlatego, iż są to zazwyczaj tanie przewozy do Holandii, a do tego spod domu pod adres. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej tylko tyle, iż startując w drogę nie musimy nigdzie jechać, na żaden dworzec autobusowy bądź inne miejsce. Minibus podprowadzony zostanie pod nasz dom, by później, w docelowym państwie, wysadzić pasażera przed dokładnie wskazanym adresem. W związku z tym nawet gdy jedziemy do nieznanego kraju, nie będziemy musieli martwić się o to, gdzie kupić bilet autobusowy lub metro, by przetransportować się do punktu naszego zakwaterowania, gdyż to dokładnie tam zostaniemy wysadzeni. Naturalnie usługa ta ma pewne granice, jednak są one ewidentnie elastyczne – przedsiębiorstwo specjalizujące się w przewozach podróżnych ma określone nie tyle trasy, po jakich jeździ, co terytoria, na jakich obsługuje swoich klientów..