Kto z nas jest w stanie powierzyć swoje włosy pierwszemu z brzegu fryzjerowi? Na pewno nikt z nas nie zrobi tego swoim włosom. Bo jak się później pokazać choćby w pracy czy w autobusie. Dlatego fryzjer jest dla nas osobą, której ufamy, gdyż powierzamy mu część swojego wyglądu zewnętrznego. Ale jeśli np. wyprowadzamy się do innego miasta, to nie będziemy specjalnie do fryzjera jeździć do miasta poprzedniego. Wtedy musimy wybrać nowe miejsce i nowego fryzjera. Warto jednak przy wyborze kierować się kilkoma wskazówkami, dzięki którym wybór nie dość, że będzie łatwiejszy, to z całą pewnością będzie trafny.

A więc zacznijmy od pierwszej wskazówki. Pierwszą są niewątpliwie umiejętności techniczne, które z całą pewnością są najważniejsze. Jeśli np. fryzjer nie potrafi obciąć włosów w taki sposób, w jaki my planujemy, to lepiej nie korzystać więcej z jego usług. Kolejną cechą, która u fryzjera jest równie ważna, to umiejętność słuchania. Dobry fryzjer musi umieć wysłuchać naszych oczekiwań, aczkolwiek powinien również proponować inne, lepsze rozwiązania dla naszych włosów. Bo każda osoba chce wyjść z salonu w pełni zadowolona, i cieszyć się swoją piękną fryzurą.

Kolejnym czynnikiem odgrywającym rolę w wyborze salonu jak i fryzjera powinna być higiena. Skończyły się czasu „komuny”, kiedy w salonach fryzjerskich panował brud. Dzisiaj dobry fryzjer nie może sobie na to pozwolić, bowiem szybko straci swoją reputację, a co za tym idzie fryzjerów. Za przykład może posłużyć na salontuiteraz.pl, w którym higiena jest jednym z priorytetów.

Wydaje się, że tych kilka podstawowych wskazówek powinno wystarczyć, aby móc wybrać fryzjera, który będzie nam odpowiadał. Oczywiście, wymaga to trochę czasu, bowiem musimy zwiedzić salony, porozmawiać, przetestować je, ale później będziemy za każdym razem zadowoleni. Więc, czy nie warto poświęcić trochę czasu, niż wejść do pierwszego, lepszego salonu, a później denerwować się każdorazowo, gdy spoglądamy w lustro..