Okres klimakterium to dla każdej z pań, jeden z najtrudniejszych okresów w całym życiu. Poza problemami natury zdrowotnej wynikającymi z okresu przekwitania, pojawiać się mogą także dolegliwości związane ze sferą psychiczną. Kobieta tracąc swoje zdolności rozrodcze może zacząć uważać się za zbędą społecznie, przez co też, jej życie i komfort psychiczny ulegną znacznemu obniżeniu. Dużą rolę odgrywać będzie tutaj także partner, którego wsparcie będzie nieocenione. Niemniej jednak odpowiednie zioła w czasie klimakterium, przyczynią się do redukcji negatywnych odczuć związanych z tym okresem. Warto o tym pamiętać a przede wszystkim działać w pełnym porozumieniu z lekarzem, który będzie w stanie skutecznie wychwycić wszystkie trudności, zdiagnozować je i podjąć odpowiednie leczenie.

Zaburzenia charakterystyczne dla okresu klimakterium.

Przede wszystkim trzeba tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż w trakcie klimakterium kobiety dotykać będą zróżnicowane zaburzenia zdrowotne, których sprawne wychwycenie pozwoli dobrać odpowiednie metody leczenia. Do najbardziej klasycznych objawów okresu menopauzy należy tutaj zaliczyć:

  • Zmiany w regularności cyklu miesięcznego – wydłużenie lub jego skrócenie
  • Podniesiony poziom drażliwości
  • Nadpotliwość
  • Uderzenia gorąca z zaczerwienieniem skóry twarzy i szyi

Do tego będą także dochodzić dolegliwości, których tak łatwo nie da się przypisać do objawów przekwitania. Może to więc nastręczać pewnych trudności. Są to następujące dolegliwości:

  • Zaburzenia wyglądu skóry – skóra, zwłaszcza twarzy, staje się sucha i cienka – wynika to ze zmniejszonej syntezy kolagenu
  • Zwiększone bóle stawowo – mięśniowe.
  • Częste bóle głowy i ogólny stan przemęczenia
  • Częściowy zanik śluzówki pochwy, skutkujący zwiększoną podatnością na infekcje
  • Wzdęcia i trudności z prawidłowym trzymaniem moczu

Pojawienie się takich dolegliwości także może być sygnałem alarmującym, iż jest to okres klimakterium i warto udać się do lekarza, aby po przeprowadzeniu wnikliwych badań, rozpocząć proces leczenia przy zastosowaniu odpowiedniego podejścia medycznego.

Zioła w czasie klimakterium a ich skuteczność.

Okazuje się także, iż w przypadku leczenia dolegliwości związanych z klimakterium, bardzo wysoką skutecznością mogą się pochwalić preparaty ziołowe. Szczególnie chodzi tutaj o zioła działające typowo uspokajająco. Dobrze dobrane zioła w czasie klimakterium, będą bardzo korzystnie wpływać na stan zdrowia. Może bowiem się pojawiać się okres wzmożonej podatności na stany depresyjne. Generalnie przydatnym rozwiązaniem może się tutaj okazać preparat o nazwie Kimaktobon. Składa się z wielu ziół, jednak kluczowe znacznie mają tutaj ekstrakt z ziela pluskwicy i sproszkowane szyszki chmielu. Jest to preparat charakteryzujący się w tym przypadku bardzo wysokim poziomem skuteczności, dzięki czemu jego regularne zażywanie w okresie klimakterium, może przyczynić się do znacznej poprawy stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia. Oczywiście najważniejsze będzie tutaj wybranie się do lekarza celem przeprowadzenia wnikliwych badań, aby ostatecznie osiągnąć możliwie jak najwyższy poziom skuteczności leczenia. To zaś będzie uzależnione przede wszystkim od trafnej diagnozy.