fotograf ślubny

Decydując się na udokumentowanie dnia ślubu, warto zastanowić się nad plenerem do zdjęć ślubnych. Sesja fotograficzna w plenerze odbywa się w miejscu wybranym przez Młodą Parę. Może być to klimatyczny park, rzeka czy urokliwy zakątek nad jeziorem. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia Młodych. Małżonkowie najczęściej decydują się na sesję plenerową w miejscu, które jest dla nich ważne. Niekiedy (np. przy braku pomysłów ze strony Młodej Pary) plener do zdjęć ślubnych wybiera fotograf ślubny.

Większość najpiękniejszych zdjęć ślubnych powstaje właśnie w plenerze, poza surowymi murami kościoła. To na łonie przyrody Młoda Para jest najbardziej swobodna i naturalna. Profesjonalny fotograf ma zawsze kilka „swoich”, sprawdzonych miejsc na sesję plenerową. Do najczęściej wybieranego do zdjęć ślubnych pleneru zaliczają się okoliczne parki, urokliwe i mające swoją historię kamienice czy sentymentalne zakątki znane tylko Młodym. Pary często decydują się na sesję w miejscu, w którym się poznały czy też spędziły ze sobą wyjątkowo przyjemne chwile.

Zdjęcia plenerowe najczęściej wykonuje się w innym terminie niż data ślubu. Pozwala to uniknąć zostawiania weselnych gości samym sobie, a Młodej Parze gwarantuje większą swobodę w trakcie sesji. Termin zdjęć plenerowych zależny jest od pogody i ustalany jest po weselu. Na plener wybierane są zazwyczaj 2-3 lokalizacje, a sama sesja plenerowa trwa około 4 godzin.

Podejmując decyzję o miejscu, w którym wykonana zostanie sesja plenerowa warto wybrać takie, w którym czujemy się dobrze i swobodnie. Większość fotografów dysponuje rekwizytami, które urozmaicą sesję plenerową, tak więc warto, aby nasz fotograf, jak ten – lukaszpopielarz.pl – fotograf ślubny ze Szczecina, miał doświadczenie w wykonywaniu sesji plenerowych i pomysł na taką sesję.