Wesele to magiczny moment w życiu pary młodej. Podczas jego organizacji można natknąć się na wiele dylematów. Jednym z nich jest dość powszechny problem – jak usadzić gości na weselu? Oczywiście możliwości jest wiele. Dużo zależy od preferencji pary młodej, samych gości i powiązań między nimi, ale także od rozmieszczenia stołów w sali weselnej.

Jednym z miejsc, gdzie opcji usadzenia gości mamy bardzo dużo, jest dom weselny Legionowo. Obszerna sala weselna pozwala na ułożenie stołów w różnych kombinacjach i wariantach.

Ogólne zasady usadzania gości, które warto zapamiętać, to zasada przeplatania, które polega na tym, że panie siedzą na zmianę z panami oraz zasada, że małżeństwa i pary siedzą obok lub naprzeciw siebie.

Najbardziej problematyczną decyzją jest wybór, gdzie powinien znajdować się stół pary młodej. Niemniej jednak również w tej kwestii do wyboru jest wiele opcji. Można zdecydować się na wersję tradycyjną, gdzie para młoda siedzi pośrodku. Panna młoda po prawej stronie pana młodego, a obok niej rodzice i dziadkowie pana młodego. Obok pana młodego rodzice i dziadkowie pani młodej. Istnieje również wersja nowoczesna, gdzie obok pani młodej siada świadek płci męskiej i ewentualna osoba towarzysząca i analogicznie obok pana młodego świadek płci żeńskiej i osoba towarzysząca. Jest również opcja trzecia, gdzie przy stole zasiadają tylko państwo młodzi.

Podobnie jak w przypadku pary młodej również gości można rozsadzić na wiele sposobów. Do wyboru są dwa podstawowe trendy: tradycyjny i nowoczesny. Ułożenie tradycyjne polega na posadzeniu najbliższej rodziny zaraz obok państwa młodych, a dalszej i znajomych dalej od stołu nowożeńców. W wersji nowoczesnej jest dokładnie odwrotnie. Para młoda jest otoczona przyjaciółmi i najbliższą rodziną, a dalej sadza się osoby, z którymi para młoda jest mniej zaprzyjaźniona lub spokrewniona.

Dobrze, gdy obok siebie posadzi się osoby o podobnych zainteresowaniach i zbliżonym wieku, które się lubią nawzajem. Dzięki temu jest duże prawdopodobieństwo, że będą się dobrze ze sobą bawić. Trzeba również pomyśleć o dzieciach i młodzieży. Można stworzyć dla nich osobny stół, aby dzieci mogły bawić i zapoznać ze sobą. Trzeba też pomyśleć, aby bardzo małe dzieci miały krzesła odpowiedniej wysokości, co ułatwi ich mamom karmienie ich. Również osoby starsze powinny mieć komfortowe miejsca, najlepiej blisko łazienki czy wyjścia. Ostatnią zasadą, o której warto pamiętać, jest to, by osób ze sobą skłóconych, czy mających jakieś konflikty, nie sadzać blisko siebie.