salon kosmetyczny

Dzisiejszy świat jest bezlitosny. Wysportowane ciała i piękne twarze zerkające na nas ze spotów reklamowych czy billboardów nie pozostawiają wątpliwości, że fizyczność ma ogromne znaczenie. Nic więc dziwnego, że wiele z pań chce przejść metamorfozę. Dodatkowo pojawiające się jak grzyby po deszczu fanpage przedstawiające zdjęcia „przed” i „po” przemianie jednoznacznie sugerują, jak wiele osób dąży do lepszego wyglądu i … samopoczucia.

Ustal, co chcesz zmienić!

Zanim jeszcze zaczniesz cokolwiek robić, musisz zastanowić się, czego metamorfoza ma dotyczyć. Pamiętaj, że przemiana nie musi obejmować jedynie tego, co fizyczne. Możesz walczyć o lepszą sylwetkę, zgrabniejsze ciało, ale równie dobrze o bycie bardziej asertywną lub o poszerzenie swoich umiejętności językowych. Każdą zmianę, do której dążymy, można nazwać metamorfozą, ponieważ ma ona na celu nasze udoskonalenie.

Zmień myślenie!

To, że myślisz o metamorfozie, już jest dobrym znakiem! Oznacza to, że naprawdę chcesz coś w sobie zmienić, aby się udoskonalić. I właśnie tym samym zrobiłaś pierwszy krok do tego, by stać się nową – lepszą osobą. Aby dokonać swojej przemiany, przede wszystkim musisz zmienić swoje myślenie i nastawienie. Być może jesteś zaskoczona, że na pierwszym drogowskazie nie jest napisane „salon fryzjerski Warszawa” czy „kosmetyczka Kraków” – spokojnie i na to przyjdzie czas. Jednak na razie skup się na tym, by uwierzyć, że naprawdę chcesz się zmienić i że tym razem dasz radę.

Zapisz swoje cele

Zapisanie swoich postanowień jest świetnym pomysłem! Już nie będziesz miała wymówek, że któryś z celów odłożysz „na później”. Dzięki temu zabiegowi Twój mózg będzie miał wyraźny sygnał i na pewno żadne plany nie pójdą w niepamięć. I Ty sama, jak spojrzysz na kartkę, będziesz mieć świadomość, do czego dążysz. Ustal etapy osiągnięcia celu, nie rób wszystkiego naraz, ponieważ szybko się zniechęcisz.

Wyznacz również, jakie nagrody będą czekały Cię za osiągnięcie kolejnych celów. Np. jeśli schudniesz 5 cm w talii, wybierz się na zakupy. Z pewnością mniejsze rozmiary kupowanych ubrań dodadzą Ci motywacji!.