W dzisiejszych czasach właściwie każda osoba dorosła posiada swój komputer osobisty. Coraz bardziej popularne są komputery przenośne – laptopy. Jest to niezwykle wygodne urządzenie, które sprawia, że codzienne obowiązki są znacznie prostsze.

Współcześnie, właściwie trudno jest sobie wyobrazić życie bez dostępu do komputera. Wykonujemy na nim niezliczoną ilość czynności każdego dnia. Warto zaznaczyć, że komputer bardzo często jest także niezbędny do wykonywania obowiązków związanych z życiem zawodowym. Codzienne użytkowanie sprzętu komputerowego sprawia, że robimy to coraz lepiej i sprawniej. Dla przykładu, obecnie pisanie na klawiaturze nie sprawia nam problemu, a jeszcze niedawno robiliśmy to tylko dwoma palcami i to nieustannie spoglądając na klawiaturę. Ten sposób pisania jest znacznie mniej efektywny. Jest to powolne wystukiwanie kolejnych liter, co marnuje nasz cenny czas. Warto poświęcić kilka godzin na naukę tak, aby pisanie bez patrzenia na klawiaturę nie stanowiło dla nas kłopotu. Korzystając ze wszystkich palców naszych dłoni i nie spoglądając na klawiaturę, możemy pisać nawet kilka razy szybciej.

Przeciętny człowiek, który nie posiada tego rodzaju umiejętności, jest w stanie napisać tylko i wyłącznie nieco ponad 100 znaków na minutę. Pisanie bez patrzenia w klawiaturę pozwala osiągać wyniki nawet czterokrotnie większy, co skraca czas przebywania przed komputerem, a przecież marnowanie kolejnych godzin przed monitorem dla nikogo nie jest pożądane. Jakie są jeszcze zalety posiadania tego rodzaju umiejętności?

Nie ulega wątpliwości, że współczesny rynek pracy jest niezwykle konkurencyjny, przez co wiele osób nie może znaleźć satysfakcjonującej pracy. Szybkie pisanie na klawiaturze sprawia, że jesteśmy atrakcyjniejszym kandydatem dla potencjalnego pracodawcy. W dzisiejszych czasach właściwie każde stanowisko pracy związane jest z pracą przed komputerem. Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji, umiejętność sprawnego pisania na klawiaturze jest niezwykle pożądana przez pracodawców.