sofa narożna rozkładana lead

Poszukując idealnego mebla do swojego salonu coraz częściej decydujemy się na zakup narożnej sofy rozkładanej. Nie ma w tym nic dziwnego. Mebel ten jest znacznie bardziej praktyczny niż tradycyjne kanapy i fotele. Nie tylko zapewnia bowiem dostateczną ilość miejsca dla wszystkich domowników, którzy chcą odpocząć w salonie, ale jednocześnie może być dodatkowym miejscem do spania np. dla gości, którzy zostają u nas na noc. Aby jednak zakup był udany warto wiedzieć czym kierować się podczas wyboru mebla.

Przedstawiamy przydatne rady, dzięki którym kupowanie sofy narożnej rozkładanej stanie się znacznie łatwiejszym zadaniem.

Kształt dopasowany do twojego mieszkania

Większość narożnych sof rozkładanych swoim kształtem przypomina literę L. To połączenie kanapy z szezlongiem w jedną całość. Wydłużone siedzisko może jednakże znajdować się po lewej lub prawej stronie mebla. Podczas dopasowywania sofy do swojego mieszkania warto sprawdzić jakie rozwiązanie będzie w naszym przypadku praktyczniejsze i bardziej wygodne. Jedynie w dużych salonach, w których mebel będzie stał po środku pomieszczenia możemy pozwolić sobie na dowolność. W pozostałych przypadkach warto zastanowić się nad tym jeszcze podczas poszukiwania idealnej sofy.

Wielkość na miarę twoich potrzeb

Narożne kanapy w dzisiejszych czasach nie są już rozwiązaniem przeznaczonym jedynie do dużych salonów. Wprost przeciwnie. W dobrych sklepach meblowych możemy znaleźć zarówno mniejsze, jak i naprawdę duże, rozbudowane propozycje mebli. Na co warto się zdecydować? Odpowiedź jest prosta – na mebel, który zmieści się w naszym mieszkaniu. Dlatego też udając się na poszukiwanie idealnej sofy narożnej dokładnie zmierz dostępną w twoim salonie przestrzeń. Dzięki temu dowiesz się jakiej kanapy szukać, co ułatwi zakupy i zmniejszy ryzyko zakupu niedopasowanego mebla.

Sprawdź powierzchnie spania

Jeśli sofa narożna ma służyć również jako łóżko dla domowników lub gości powierzchnia spania musi być na tyle duża by zapewnić komfort. Jednocześnie jednak nie może sprawiać, że poruszanie się po salonie będzie utrudnione. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o zakupie sofy rozkładanej warto rozłożyć ją i dokładnie zmierzyć powierzchnię spania. Przy okazji warto również sprawdzić, czy wypełnienie sofy jest w stanie zapewnić nam komfort nocą. Pamiętajmy, że nie powinno być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde.

Funkcje dodatkowe – na co warto zwrócić uwagę

Kolejnym elementem, który warto sprawdzić podczas wyboru sofy do swojego mieszkania są funkcje dodatkowe w jakie jest wyposażona. Sprawdź więc pojemność pojemnika na pościel oraz to, w jaki sposób rozkłada się kanapa. Im rozłożenie narożnika jest łatwiejsze, tym lepiej – ewentualne pościelenie łóżka będzie bowiem szybkie i niekłopotliwe.

Podsumowując, znalezienie idealnej rozkładanej sofy nie musi być wcale trudnym zadaniem. Sprawdzenie wszystkich elementów mebla oraz zwrócenie uwagi na jakość wykończenia oraz materiałów z jakich została wykonana sofa to gwarancja, że narożnik, którego posiadaczem się staniem spełni wszystkie nasze oczekiwania i posłuży nam przez długi czas.