Realizując różnorodne roboty budowlane, bardzo często można natknąć się na sytuacja, w których przed rozpoczęciem robót trzeba będzie przeprowadzić osuszanie terenu. Ma to miejsce w sytuacji, kiedy inwestycja ma być realizowana na terenie podmokłym, lub też w bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników oraz cieków wodnych. W takich przypadkach, najczęściej będziemy wykorzystywać instalacje igłofiltrowe, jako najlepsze rozwiązanie w tym zakresie. Aby to jednak było możliwe, należy dysponować odpowiednią instalacją. Można ją oczywiście zakupić na własność, ale można także wynająć. Trzeba jednakże zwrócić uwagę, iż w przypadku każdego przedsiębiorcy będzie sytuacja wyglądać inaczej, wobec czego nie każdy będzie musiał od razu dokonać zakupu instalacji.

Kiedy dokonać inwestycji w własną instalacje igłofiltrową?

Zanim podejmować będziemy tego typu decyzje, należy wnikliwie przeanalizować sytuacje przedsiębiorstwa. Głównie chodzi tutaj o kwestie wykorzystywania instalacji igłofiltrowych do realizowanych prac budowlanych. Jeśli będą to przypadki sporadyczne o częstotliwości bardzo trudnej do przewidzenia, trudno będzie myśleć o zakupie instalacji na własność. Po prostu niemożliwe będzie ustalenie, kiedy będzie instalacja potrzeba. Może się także okazać, iż w ogóle już nie będzie potrzebna. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem jest wynajem pompy z wypożyczalni.

Jeśli jednak stosunkowo regularnie wynajmujemy zestawy igłofiltrowe, a prace wymagające ich zastosowania pojawiają się w przedsiębiorstwie regularnie, zakup własnego zestawu będzie jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Pozwoli to na spore oszczędności, bowiem ciągłe wynajmowanie także generuje koszty. Zakup instalacji na własność w ciągu kilku lat średnio intensywnej eksploatacji, zwróci się i zacznie pracować na naszą korzyść. Oczywiście wszystko będzie opierać się o wnikliwą analizę sytuacji firmy i potencjalnego wykorzystywania zestawu igłofiltrowego przez nas.

Gdzie kupić własna instalację igłofiltrową?

Na chwile obecną, instalacje igłofiltrów możemy zakupić praktycznie w każdym większym mieście w kraju. Bez większych trudów znajdziemy instalacje igłofiltrów do zakupu w Poznaniu, Gdański, Katowicach, Bielsku Białej, czy też w Krakowie. To rozwiązanie technologiczne stało się wyjątkowo popularne, wobec czego pojawiło się także wielu dystrybutorów sprzętu zagranicznych firm, jak również rodzimych producentów zestawów igłofiltrowych. To oczywiście prowadzi do bardzo korzystnej sytuacji, gdyż jako klienci mamy dość szeroki wybór. Co prawda rozrzucony po kraju. Niemniej jednak, jeśli decydujemy się na zakup profesjonalnej instalacji za kilkadziesiąt tysięcy złotych to sto kilometrów w jedną czy też drugą stronę raczej nie jest niczym trudnym do pokonania.

Jednym słowem aby zakupić instalację, trzeba będzie znaleźć solidnego dostawcę a następnie przeanalizować swoje zapotrzebowanie w tym zakresie. Chodzi tutaj o to, aby dobrać taki rodzaj instalacji, który będzie sprawdzać się we wszystkich potencjalnych zastosowaniach naszego przedsiębiorstwa.