księgowa kraków

Księgowość uproszczona stanowi jeden z nieodłącznych elementów funkcjonowania każdej średniej i małej firmy. Jest ona na tyle nieskomplikowana, że może być prowadzona nawet przez właściciela. Jednak, co w przypadku, gdy właściciel nie ma czasu lub chęci prowadzenia tejże?

Wtedy pozostają dwie możliwości. Albo zatrudnić w firmie księgową, albo oddać buchalterię w ręce biura rachunkowego. Dla małego i średniego biznesu zatrudnienie księgowej wiąże się ze sporymi kosztami, skutkiem czego, coraz większa liczba przedsiębiorców sięga po pomoc licencjonowanych biur. Do ich zadań należy prowadzenie w imieniu klienta dokumentacji księgowej a także dokonywanie rozliczeń podatku VAT i CIT.

W przeciwieństwie do księgowej, zatrudnienie biura rachunkowego znacznie mniej obciąża firmowy budżet. W dużym mieście jak Kraków księgowa z doświadczeniem może być to wydatek przekraczający nawet 4 tys. zł na miesiąc. Ale za to bierze ona pełna odpowiedzialność za wykonywane przez siebie wpisy i rozliczenia. Z kolei cenniki biur rachunkowych zależne są od rodzaju prowadzonych rachunków i ilości wystawianych dokumentów.  Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, przy której rozliczyć będzie trzeba 30 dokumentów to wydatek rzędu 100-200 złotych. Z kolei rozliczenie powyżej 200 dokumentów może kosztować ponad 300 złotych. Firma zajmująca się ewidencjonowaniem przychodów za 30 dokumentów związanych z ta działalnością zażyczy sobie 100-150 złotych. Prowadzenie zaś ryczałtu ewidencjonowanego to wydatek rzędu około 100 zł. Dodatkowo biura rachunkowe, często w swej ofercie maja usługi konsultingowe, pomagające zoptymalizować finanse firmy, odpowiednie dobranie podatku. Zdarzają się nawet usługi wychodzenia z narosłych zaległości rachunkowych.

Często polecaną firmą w Krakowie jeśli chodzi o księgowość jest www.talented.com.pl.

Jest, więc spora dowolność w wyborze. Trzeba tylko pamiętać, że każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z usług księgowej najprościej będzie obecnie wyszukać ją w Internecie wpisując w Google przykładowo „księgowa Kraków”..