Jeśli Twoje mieszkanie bardziej straszy niż zachwyca, to znaczy, że potrzebuje generalnego remontu. Jednak ile taka odbudowa może nas kosztować? Im większe mieszkanie, tym mniejsze będą koszty remontu w przeliczeniu na m². Aby poznać dokładną cenę remontu, należy umówić się na bezpłatne spotkanie z fachowcem w celu wycenienia usługi.

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić przed rozpoczęciem prac, to wykonać listę rzeczy, które chcemy przeprowadzić podczas naszego remontu. Następnie należy wybrać materiały budowlane oraz obliczyć ich koszty oraz koszty robocizny. Zastanówmy się, czy chcemy remont wykonać sami czy powinniśmy zatrudnić fachowca. Jeśli chcemy wziąć wszystko na swoje ramiona, cena na pewno spadnie w dół nawet o kilkadziesiąt procent. Należy pamiętać, aby zawsze zawyżać cenę, by później nie dopłacać do remontu.

Zaplanujmy nasz remont w jak najdokładniejszy sposób, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Do najczęstszych prac remontowych należą: wymiana podłóg oraz ceramiki łazienkowej, odnowienie ścian oraz odświeżenie kuchni i łazienki. Powinniśmy zacząć od najcięższych prac, takich jak wymiana podłóg, czy odnowa ścian, a dopiero później zajmijmy się m.in. malowaniem czy innymi pracami wykończeniowymi. Pamiętajmy, że przy remoncie mieszkania musimy pamiętać o najważniejszym, czyli o wymianie instalacji.

Za mieszkanie o metrażu 50 m², minimalnie zapłacimy 20-25 tysięcy złotych. Jednak cena ta zakłada samodzielnie wykonanie większości prac remontowych, przy użyciu najtańszych materiałów budowlanych. Jeśli to my mamy mieszkać w wyremontowanym mieszkaniu, nie powinnyśmy na nim oszczędzać. Musimy mieć gwarancję, że za pięć czy dziesięć lat nie będziemy musieli wykonać kolejnego remontu. Używając tzw. materiałów z wyższej półki, należy doliczyć około 500 złotych na m². Dlatego lepiej poszukać dobrej, a niedrogiej firmy oferującej usługi remontowe. Jeśli chodzi o Kraków, to często polecana jest ta firma budowlana – www.budorem.com.pl. Sensowne ceny, rzetelność, uczciwość i dokładność tej firmy najczęściej przemawiają do klientów, zresztą jak również jej duże doświadczenie, bowiem usługi remontowe świadczy już od przeszło trzydziestu lat..