Baza hotelarska w Polsce rozrasta się coraz bardziej, i ta tendencja rośnie z roku na rok, hoteli w Polsce przybywa, bo i goście chętnie je odwiedzają. Hotele SPA, oraz hotele SPA&Welness są szczególnie popularne, ze względu na usługi dodatkowe które oferują swoim gościom, coraz więcej osób chce i może sobie pozwolić na odprężający weekend, rośnie także ciekawość do wypróbowania różnych zabiegów, ale także niestety, popularność tych hoteli wiąże się z tym, że żyjemy na pełnych obrotach, więc odwiedziny w takim hotelu to zbawienie dla ciała i duszy, zwłaszcza jeżeli pracujemy w korporacji, lub po prostu za biurkiem.

Czym jest SPA?

Termin SPA jest powszechnie znany, kojarzony przede wszystkim z zabiegami kosmetycznymi, upiększającymi, masażami, ale także saunami czy basenami, w tym termalnymi. Mało kto jednak wie, że termin SPA pochodzi z jednej z belgijskiej miejscowości, która była znana jako kurort, dużo osób twierdzi jednak, że nazwa ta pochodzi w od łacińskiego sanus per aquam, czyli uzdrowiony dzięki wodzie. Jednakże teraz termin SPA odnosi się do różnych terapii, które wykonywane są przy pomocy wody, takich jak wodolecznictwo, auaterapia, czy hydroterapia.

Hotele SPA

Jak już powiedzieliśmy, hotele SPA stają się coraz bardziej popularne z różnych względów, warto jednak wspomnieć o tym, że wygląda na to, że ta tendencja będzie rosnąć, ponieważ poprawia się coraz bardziej wiedza na temat własnego zdrowia, chcemy jeść zdrowo, uprawiać sporty, dlatego też naturalnie kierujemy się do hoteli które oprócz standardowego noclegu, oferują nam coś powiązanego, dodatkowo, hotele SPA są po prostu modne, czasem fałszywie są symbolem zamożności danej osoby, chętnie chwalimy się zdjęciami w mediach społecznościowych ze SPA, basenów czy kosmetyczki i fryzjerki, kolejnym powodem jest także to, że chcemy być piękni, co ma wydźwięk pozytywny ale również negatywny, bo istnieje społeczny nacisk, dlatego robimy wszystko, aby swoją młodość i piękno zachować jak najdłużej, zazwyczaj przy pomocy SPA&Welness właśnie.

Jak wybrać dobry hotel z ośrodkiem SPA, ile to kosztuje?

Zanim wybierzesz się do hotelu SPA, naturalnie należy poznać jego ofertę, co możesz zrobić poprzez stronę internetową. Warto dowiedzieć się, jakie usługi z zakresu SPA oferuje dany hotel, oraz przemyśleć to, na co chcemy się zdecydować po przyjeździe do hotelu. Warto także wziąć pod uwagę jaki rodzaj pokoju oraz jaka wygoda zadowoli nas, ponieważ to wszystko może wpłynąć na cenę. Warto także zainteresować się pakietami oraz promocjami, ponieważ są one bardzo często kuszące. Jeżeli o wybór konkretnego hotelu chodzi, warto przeczytać opinię o tych, które wpadły nam w oko, opinia innych gości hotelowych jest bardzo cenna, i powie nam znacznie więcej na temat tego, co możemy tam zastać niż sama strona internetowa czy zdjęcia w galerii. Warto wybrać hotel w okolicy która może nas zainteresować, jeżeli jesteś miłośnikiem gór, skieruj swój wzrok na popularny hotel Spa Elbrus zlokalizowany w Beskidach, u podnóża Klimczoka a jeśli od gór wolisz szum morza, oraz piasek, wybierz hotel gdzieś na Pomorzu, koniecznie niedaleko plaży. Jeżeli o ceny chodzi, warto przeglądać oferty i łapać okazje, natomiast zazwyczaj koszt pobytu tygodniowego to koszt około tysiąca złoty, nie tak źle biorąc pod uwagę na ogrom przyjemności który czeka nas na miejscu, prawda?