W dobie XXI wieku coraz częściej hotele oprócz podstawowej usługi noclegu oferują również Spa. Jednakże z najnowszych badań wynika, że połowa nowo zakładanych tego typu obiektów może nam zaoferować wyspecjalizowane tak zwane „medical” spa. Opierając się na aktualnych danych w Polsce działa już 496 hoteli mogących zagwarantować nam właśnie owe zabiegi zdrowotne. Budynki zlokalizowane są głównie w górach, gdzie nie brakuje naturalnych surowców uzdrowiskowych i odpowiednich warunków klimatycznych, coraz bardziej charakterystyczną lokalizacją są również duże miasta Polski. Gama usług, z których możemy w nich skorzystać jest naprawdę imponująca i szeroka.

Ośrodki zapewniają profesjonalistów w dziedzinach medycznych jak i kosmetycznych. Ogólna definicja „medical„ Spa mówi nam, że jest to przede wszystkim miejsce, w którym dostarczana jest nam kompleksowa pomoc medyczna, oraz wszystkie inne pozamedyczne usługi spa and wellness dostępne w jednym miejscu, do tej pory z mieliśmy przyjemność zetknąć się z nimi najprawdopodobniej w hotelach. Główną funkcją tego trochę innego Spa jest działalność medyczna mająca dość pokaźny zakres możliwości w różnych dziedzinach medycyny jak na przykład rehabilitacja czy fizykoterapia. Ośrodek ma połączyć relaks ze stopniowym powrotem do zdrowia, nauczać jak należy dbać o siebie i swoje ciało po zakończonych zabiegach.

Nowo powstające hotele medyczne to jakby nowoczesne sanatoria, które są kombinacją wielu innych ciekawych korzyści, wyższe standardy i rozszerzona oferta sprawia, że przyciągają one wielu chętnych. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika ze liczba klientów korzystających z lecznictwa uzdrowiskowego rośnie, a razem z nią także chęć placówek na wzbogacenie zabiegów czy wypromowanie korzystnych promocji. Rosnące zainteresowanie wróży tej gałęzi hotelarstwa dobrą przyszłość, Polacy coraz bardziej dbają o zdrowie, potwierdzają to badania GUS-u, z których wynika, że co trzeci klient uzdrowiska płaci pełną opłatę za swój pobyt. Warto również zaznaczyć, że od kilku lat coraz bardziej popularna staje się turystyka medyczna, a więc podróżowanie za granicę w celach medycznych.

Najlepsze „medical” Spa swoją działalność opierają na wykorzystaniu unikatowych zasobów solanki siarczkowej, uchodzącej za najsilniejszą na świecie. Jej moc i zastosowanie jest potwierdzone przez niejednych ekspertów. Wodę tą stosuje się przy zwyrodnieniach stawów i kręgosłupa, miażdżycy, cukrzycy, dyskopatii chorobach neurologicznych oraz wielu innych schorzeniach. Jednym z hoteli, w którym te metody są stosowane to Hotel Medical Spa Malinowy Zdrój w województwie świętokrzyskim czy Arka SPA w Kołobrzegu. Oba wyżej wymienione hotele uchodzą za najlepsze w naszym kraju, dlatego polecamy je w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Oprócz surowców ważny jest przede wszystkim klimat, dlatego ośrodki powstają przeważnie w górach bądź nad morzem, gdzie są najlepsze warunki ku poprawie naszego zdrowia.

Tomek, autor biletywizzair.com i polaczenialotnicze.net