poker żetony

Gry karciane kryją w sobie wiele historii i zagadek. W przypadku większości z nich, trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytania o to, kiedy powstały, czy też skąd się wywodzą. Łatwiej za to wskazać moment, kiedy zaczęły zyskiwać na popularności. Jedną z gier karcianych, której losy można uznać za zawiłe jest poker. Przypuszcza się, że pierwsze rozgrywki mogły mieć miejsce już w 900 roku n.e. za sprawą Chińczyków, choć równie prawdopodobne wydaje się to, iż pierwowzorem pokera była hinduska gra ganjifa albo staroperska gra „as nas”.

Pierwszym piśmiennym źródłem jest jednak tekst Jonathana Greena z 1834 roku, w którym gra ta przedstawiana jest jako popularna rozgrywka pasażerów statków i żeglarzy. Tamtejsza talia liczyła 20 kart od dziesiątek do asów. Obecnie talia do pokera składa się z 52 kart, a popularność zyskuje nie tylko na statkach, a na całym świecie.

Najpopularniejszą jej wersją jest Texas Hold’em. Wraz z rozwojem Internetu – kasyna pojawiają się również w przestrzeni wirtualnej. Coraz więcej firm oferuje pokoje do rozgrywek online, a korzystające z nich dziennie tysiące graczy są wystarczającym poświadczeniem o zapotrzebowaniu na taką formę rozgrywek. I choć słyszy się wiele o czyhających niebezpieczeństwach, jak kradzież środków pieniężnych, czy znikające konta, to przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności i korzystaniu z usług renomowanych firm – ryzyko praktycznie nie istnieje. Można za to skorzystać, bo wiele kasyn wprowadza korzystne promocje pokerowe. Wystarczy „wygooglować” hasła typu „redbet bonusy” czy „promocje 888poker”.

Dzięki temu gracz może się załapać na opłacalne bonusy, zniżki, lukratywne premie do wygranych i darmowy dostęp do określonych turniejów. Brzmi dobrze? Dlatego zamiast się wahać, warto skorzystać.