Geosiatki Miragrid GX to siatki poliestrowe powleczone polimerową powłoką ochronną. Stosowane są przede wszystkim do stabilizowania gruntów w budownictwie drogowym i kolejowym. Będą także wykorzystywane w wielu innych sytuacjach, jak chociażby przy zabezpieczaniu skarp i osuwisk, oraz przy wzmacniania skarp składowisk odpadów. Generalnie rzecz ujmując, geosiatki budowlane typu Miragrid, to zdecydowanie najpopularniejsze i najczęściej stosowane w budownictwie geosiatki. Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, wobec czego ich wykorzystanie będzie też regularnie się poszerzać. Warto tutaj więc przyjrzeć się nieco bliżej zastosowaniu geosiatki budowlanej typu Miragrid, gdyż będzie ono dość szerokie.

Zalety geosiatki typu Miragrid.

Przede wszystkim warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż geosiatki budowlane typu Miragrid będą charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. W związku z tym też, ich zastosowanie będzie przynosić konkretne korzyści. Przede wszystkim charakteryzują się one bardzo dobrą wytrzymałością na rozciąganie, dzięki czemu obciążenia eksploatacyjne nie będą negatywnie wpływać na ich stabilność. Dobrze wbudowana geosiatka typu Miragrid będzie praktycznie nie do uszkodzenia w normalnym a nawet bardziej intensywnym obciążeniu eksploatacyjnym. Dlatego też, obecnie stanowią one jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie stabilizacji i zbrojenia gruntów. Cechuje się ona także dobrymi właściwościami tarcia w stosunku do gruboziarnistego podłoża. Jest wykorzystywana do zbrojenia przede wszystkim gruntów niespoistych. Generalnie można powiedzieć, iż zastosowanie geosiatki budowlanej typu Miragrid, będzie przynosić realne, wymierne korzyści finansowe. Wynikać będą one z tego, iż geosiatka wzmocni całą strukturę, zapewniając jej większy poziom trwałości oraz żywotności, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Gdzie stosowane są geosiatki typu miragrid?

Jak już wspomnieliśmy, będą one wykorzystywane głównie w budownictwie drogowym i kolejowym. Chodzi tutaj o ich wdrażanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zbrojenia, wzmacniania i stabilizacji warstwy gruntu. Zastosowanie geosiatki do zbrojenia warstw podbudowy pod nawierzchnie torowisk czy też dróg, będzie wpływać na zwiększenie ich żywotności. Bardzo często geosiatki budowlane typu Miragrid będą znajdywać swoje zastosowanie także w przypadku zabezpieczenia skarp na składowiskach odpadów. Ich wdrożenie w tym przypadku jest bardzo rozsądne, bowiem są one odporne na działanie czynników chemicznych, a tutaj będzie przecież dość intensywne ich działanie. Tak samo jak dobrym rozwiązaniem jest stabilizacja geosiatek przeciwko promieniowaniu UV.

Ostatecznie musimy jeszcze powiedzieć, iż są one absolutnie obojętne dla środowiska, a więc nie będą wyrządzać jakichkolwiek strat w środowisku naturalnym. Można więc powiedzieć, iż stosowanie geosiatek będzie ze wszech miar korzystnym rozwiązaniem.