Idąc na studia młodzi ludzie bardzo często zmieniają miejsce zamieszkania. Przeprowadzają się często z jednego końca Polski na drugi. Dajmy na to z Gdańska do Krakowa.


Taka przeprowadzka to nie lada wyzwanie. Pojawia się poważny problem do rozwiązania. Gdzie zamieszkać? Studenci mają tutaj kilka możliwości. Najtańszą opcją wydają się akademiki, jednak obecnie jest tylu studentów, że nie każdemu udaje się tam zamieszkać. Ponadto przeważnie domy studenckie nie oferują zbyt dogodnych warunków. Ale za to można poznać wielu studentów i szybko znaleźć przyjaciół w obcym mieście.

homes-for-sale-326991_1280

Wielu zamożniejszych rodziców decyduje się na nowe mieszkania. Rodzice kupują takie mieszkanie i przez pierwsze kilka lat mieszka w nim ich dziecko, a później można to mieszkanie zostawić pod wynajem i w taki sposób zarabiać.
Dla niektórych rodzin korzystna okazuje się przeprowadzka. I tak znudzone morzem rodziny z Gdańska budują domy pod Krakowem by ich pociecha mogła studiować i mieszkać z rodziną.

Dla pozostałych pozostaje wynajem stancji, pokoju lub mieszkania. Okazuje się to sporym wyzwaniem. Zwykle studenci rozpoczynają od szukania w sieci. Na popularnych portalach ogłoszeniowych lub społecznościowych pojawia się wtedy mnóstwo propozycji wynajmu. Jednak nie wszyscy ogłoszeniodawcy są uczciwi, warto uważać. Nie dajmy się nabrać na bardzo niskie stawki, jeśli w podobnej lokalizacji obowiązują dużo wyższe ceny.

Musimy również pamiętać o tym by dobrze czytać ogłoszenia. Może się okazać, że użytkownik nie wynajmuje mieszkań, ani pokoi a lokale handlowe, czy przestrzeń biurową. Zwracajmy na to uwagę, a szukanie swojego kąta okaże się łatwiejsze.

Ważne jest również, aby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, obejrzeć mieszanie, sprawdzić czy wszystko działa i czy odpowiadają nam warunki. Przeczytanie umowy jest koniecznością! Nie można o tym zapominać. Są to główne możliwości dla studentów w obcym mieście. Studencie nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę i znajdź sobie lokum dużo wcześniej. Powodzenia!

Więcej na dom-bud.pl