Wszyscy doskonale wiemy, że remont domu kosztuje bardzo dużo energii. Jest to jednak znakomita okazja do tego, aby nadać pomieszczeniom domowym nową jakość. Zacznijmy od łazienki. W tym przypadku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, które elementy łazienkowe chcemy wymienić. Zlew, bateria umywalkowa, sedes, czy kabina prysznicowa/wanna. Te elementy łazienki, stanowią o jej funkcjonalności i stylowości.

Pamiętajmy, że zarówno kabina prysznicowa, jak i wanna, mają swoje zalety. Wiele modeli nowoczesnych wanien, łączy w sobie ciekawy design z jakością wykonania. Żeby wanna pięknie komponowała się z resztą wystroju łazienki, bardzo ważna jest bateria wannowa. Dobre baterie, oprócz tradycyjnego przełącznika na prysznic, mają też przyciski umożliwiające redukcję przepływu wody oraz regulację termostatu. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w łazienkach jest bateria wolnostojąca (http://www.topsanit.pl/lazienka/baterie-lazienkowe/baterie-wolnostojace). Znakomicie nadaje się do dużych łazienek.

batwol4

Jeżeli chodzi o kabiny prysznicowe, to tutaj wybór także jest bardzo duży. Możemy wybrać kabinę z hydromasażem, który sprawi, że nawet zwykły poranny prysznic stanie się cudowną, relaksującą przyjemnością. Jeżeli mamy bardzo dużą łazienkę możemy zainwestować zarówno w kabinę prysznicową jak i w wannę. Jednak jest to rozwiązanie znacznie bardziej kosztowne.

Gdy łazienka jest już odświeżona i wyremontowana, pora przejść do kuchni. W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się robienie tzw. wyspy kuchennej. Nie jest to tylko rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli domów. W dużych mieszkaniach, wyspa kuchenna może być bardzo ciekawym pomysłem, optycznie powiększającym przestrzeń kuchenną.

Oczywiście kuchnia powinna być urządzona w jednej stylizacji. Gdy już wiemy jak będzie się prezentować wyspa kuchenna, trzeba zainwestować w resztę elementów wyposażenia. Dobierzmy kolorystycznie i stylistycznie odpowiadające szafki, zlewozmywak i płytę indukcyjną. Jest to ważne, gdyż zbyt wiele elementów w kuchni, innych stylistycznie, będzie sprawiać wrażenie chaosu.

batum4

Remont, w życiu każdej rodziny, to wydarzenie wymagające cierpliwości i żelaznych nerwów i być może stanie się tak, że będziemy przeklinać dzień w którym się zdecydowaliśmy na remont. Nie należy się jednak zniechęcać, a przede wszystkim znaleźć odpowiednią ekipę remontową. Warto mieć świadomość, że zmiana wyglądu pomieszczeń pozwoli na nowo odkryć nasze mieszkanie czy dom. Komfort mieszkania powinien być dla nas sprawą kluczową. Dobrze jest poświęcić kilka miesięcy, aby osiągnąć wymarzony efekt.