Wszyscy pamiętamy te pożółkłe, czarnobiałe fotografie ślubne naszych dziadków. Ona w długiej, zapiętej pod szyją koronkowej sukni i warkoczem dookoła głowy. On w doskonale skrojonym garniturze, ozdobiony wielką elegancką muszką. Młodzi nowożeńcy, z wyrazami powagi i szacunku na twarzy. Statyczni, upozowani i dumni. Nikomu się wtedy nawet nie śniło o sesjach narzeczeńskich, setkach fotografii z zabawy weselnej i prezentacjach multimedialnych do wybranego podkładu muzycznego.

Dziś fotografia ślubna Kraków czy w jakimkolwiek innym miejscu, wkracza w zupełnie nowy wymiar. Właściwie już wkroczyła, a dziś się rozwija i wzbogaca zakres świadczonych usług. Fotograf towarzyszy narzeczonym od wczesnych godzin porannych podczas fazy przygotowań. Jest obecny, gdy Pan Młody przyjeżdża do swej wybranki i gdy parę błogosławią rodzice. Bardzo dyskretnie uczestniczy w ceremonii zaślubin w kościele lub urzędzie i oczywiście ciężko pracuje na weselnym przyjęciu. Po jakimś czasie odbywa się też osobna sesja w ślubnych strojach – najczęściej plenerowa i nierzadko zaskakująca pomysłowością fotografa lub młodych.

Na kompleksową obsługę składa się również sesja w czasie narzeczeństwa oraz obecność fotografa na poprawinach. Ostateczne efekty pracy są rozmaite. Od tradycyjnego, stosownie zdobionego albumu ze zdjęciami przez płytę z plikami JPG i wspomnianą już prezentację z wybranym podkładem muzycznym, do profesjonalnego fotoreportażu. Wszystko w najwyższej jakości i przy pomocy najlepszego sprzętu.

Wszystko to pokazuje jak bardzo zmieniło się nasze pojęcie ślubnej fotografii. Kiedyś poważna i wyniosła para młoda, dziś roześmiana, pełna życia, kreatywna i na nieśmiertelne pamiątki z tego wyjątkowego dnia gotowa przeznaczyć znaczną część ślubnego budżetu.

 .