Jeśli jesteś narzeczoną od niedawna, dopiero zaczynasz planować ślub. Nie mając jednak doświadczenia w temacie, nie wiesz zapewne, od czego zacząć. Kogo i co zarezerwować z wyprzedzeniem, kiedy najlepszym kończą się wolne terminy. Na pewno trzeba wykluczyć organizację na trzy miesiące przed ślubem. Oczywiście, możesz trafić na jeszcze wolnych profesjonalistów, ale na pewno będzie trudno, bo doświadczone osoby mają swoje grafiki zapełnione rok czy dwa lata wcześniej.

Kiedy zamówić ślubnego fotografa

Jedną z takich osób jest fotograf ślubny. Nie zostawiaj tej kwestii na ostatnią chwilę, bo nieprofesjonalne zdjęcia to mniej wspomnień z tego pięknego dnia. Uczucia, które nosisz w sobie są najważniejsze, ale zdjęcia ślubne mogą je dodatkowo pobudzić i przypomnieć, jak świetnie bawiliście się na weselu. Jeśli fotografie są niekorzystne, mogą wręcz ostudzić emocje.

Jak dobrze wybrać fotografa ślubnego

Fotograf ślubny to osoba, u której termin powinnaś umówić zaraz po ustaleniu daty ślubu. Zrób to jednak na spokojnie, przejrzyj dostępne oferty, wybierz styl zdjęć, jaki Ci najbardziej odpowiada. Zwróć uwagę na uchwycenie chwili – mimo, iż nie było Cię tam, można rozpoznać umiejętność fotografa ślubnego w chwytaniu spontanicznych gestów. Goście nie pozują, ale bawią się, a profesjonalista obserwuje i nie przeszkadza. To sztuka, aby być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś istotnego. A zazwyczaj dzieje się cały czas i … wszędzie.  Jeśli masz kilka typów i nie możesz się zdecydować, umów się na niezobowiązujące spotkanie. Aby zdjęcia były jak najlepsze, współpraca między Parą Młodą a fotografem musi być dobra. Powinniście czuć się swobodnie, a jeśli coś jest niejasne, profesjonalny fotograf ślubny wszystko Wam wyjaśni i rozwieje Wasze wątpliwości. Dzięki czemu, nie będzie się musieli więcej martwić.

.