Lakiernictwo przemysłowe wymaga utrzymania bardzo dobrych parametrów pracy, w celu osiągnięcia wysokiej jakości realizowanych zadań. Jednym z kluczowych zaś czynników wpływających na jakość realizowanych prac, będzie czystość atmosfery wewnętrznej w warsztatach lakierniczych. Tutaj przede wszystkim trzeba będzie zadbać o odpowiednią wentylację z filtracją. Aczkolwiek nie jest to jedyne działanie, które może podnieść jakość realizowanych prac. Dodatkowo trzeba będzie zainwestować w profesjonalny filtr sufitowy dla lakiernictwa do przechwytywania zanieczyszczeń wewnętrznych. Ostatecznie warto także zaopatrzyć się w profesjonalną kabinę lakierniczą.

Filtry wewnętrzne dla warsztatów lakierniczych.

Oczywiście system nawiewno wywiewny z odpowiednią filtracją doprowadzanego powietrza będzie tutaj bardzo istotny. Niemniej jednak wewnątrz pomieszczeń także powstaje sporo zanieczyszczeń. Wszelkiego rodzaju pył i kurz, który będzie następnie podnoszony w górę przez przemieszczających się pracowników. Warto zadbać tutaj o jego przechwycenie. W tym celu należy zaopatrzyć się w wewnętrzne filtry: sufitowe, ścienne i podłogowe. Profesjonalny filtr sufitowy dla lakiernictwa będzie tutaj gwarantował przechwycenie unoszących się zanieczyszczeń i związanie ich wewnątrz struktury filtra. Dzięki temu nie będą one opadać do strefy nakładania lakieru. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia jakości realizowanych prac. Wszelkie bowiem zanieczyszczenia przedostające się do strefy roboczej, będą wywierać negatywny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. Pył i kurz mieszając się z mgiełką lakierniczą, będzie osiadać na lakierowanych elementach, osłabiając warstwy lakieru, jak również obniżając ich estetykę.

Kabina lakiernicza

Dodatkowym rozwiązaniem, o którym tutaj wspominaliśmy może być kabina lakiernicza. Jest to specjalne pomieszczenie montowane wewnątrz warsztatu. Wyposażona jest w własny system filtracji powietrza oraz jego sprężania. Dzięki temu do wnętrza kabiny jak i do sprężarki nie przedostają się praktycznie żadne zanieczyszczenia. Skutkiem tego tez, jakość realizowanych prac lakierniczych znacznie się podnosi. Trzeba będzie jednak pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać filtr do kabiny lakierniczej. Będzie to za sobą pociągać swego rodzaju koszty, aczkolwiek w zamian zyskamy o wiele lepszy poziom jakości realizowanych prac. Warto więc tego typu inwestycje dokładnie przemyśleć. Może się bowiem okazać, iż inwestycja tego typu przyczyni się do zwiększenia efektywności pracy całego warsztatu. Realizowane prace zyskają nową, o wiele wyższą jakość. To zaś będzie się przekładać przede wszystkim na wysoki poziom zadowolenia klientów. Zadowolony klient z kolei to najlepsza reklama warsztatu. Nie tylko samodzielnie będzie wracać do naszego warsztatu, ale jeszcze we własnym zakresie będzie prowadzić jego promocję wśród znajomych i swoich współpracowników.