Prowadzenie profesjonalnej lakierni przemysłowej jest zadaniem stosunkowo wymagającym, wobec czego też, warto tutaj skupić się na prawidłowym jej wyposażeniu nie tylko w narzędzia i urządzenia, ale także w odpowiednie systemy wentylacyjne, które ułatwią pracę, a jednocześnie wpłyną także na poprawę jakości wykonywanych prac lakierniczych. Musimy tutaj zwrócić szczególna uwagę na kwestie filtrowania powietrza, bowiem jakiekolwiek jego zanieczyszczenia będą wywierać bardzo negatywny wpływ na jakość oraz na trwałość wykonywanych powłok lakierniczych, a to niestety nie będzie sprzyjać budowaniu dobrej marki. Zobaczmy zatem, jakie rozwiązania technologiczne będą w tym przypadku zdecydowanie najlepsze, oraz w jaki sposób skutecznie podejść do kwestii filtrowania pomieszczeń lakierniczych, aby nasza lakiernia mogła rzeczywiście świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie.

Rodzaje stosowanych filtrów.

W pierwszej jednak kolejności powiedzmy sobie nieco więcej na temat stosowanych obecnie najczęściej filtrów, które mogą zapewnić dobry poziom oczyszczania powietrza wtłaczanego do wnętrza lakierni, jak i powietrza odprowadzanego na zewnątrz. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są na przykład filtry kasetowe oraz filtr kieszeniowe, które zapewniają dobry poziom przechwytywania wszelkich zabrudzeń na kanałach wentylacyjnych, a to bardzo wielka ich zaleta. Musimy także pamiętać o tym, iż w przypadku zastosowania nie dość dobrych filtrów, niestety można będzie to odczuć na jakości świadczonych usług. wartym naszej uwagi jest tutaj fakt, iż poprzez odpowiednie filtry kieszeniowe z zamontowaną nowoczesną membraną typu PaintStop, będziemy mogli nie tylko oczyszczać powietrze z zabrudzeń lotnych ale także przechwytywać mgiełkę lakierniczą przed odprowadzeniem powietrza na zewnątrz warsztatu. Dzięki temu też nie będzie dochodziło do jakichkolwiek zanieczyszczeń powietrza, co na chwile obecną jest już wymogiem prawnym.

Gdzie pozyskiwać dobre filtry?

Bardzo istotną kwestią będzie tutaj także samo pozyskiwanie wszelkiego rodzaju filtrów, bowiem nie każdy dostawca będzie w stanie zagwarantować nam dostarczenie produktów takiej samej, wysokiej jakości. Obecnie bardzo dobrze sprawdzają się filtry kieszeniowe oraz kasetowe dostarczane przez polską firmę K System, która tego typu działalnością zajmuje się już od bardzo dawna, a co za tym idzie, można mieć pewien, dość wysoki poziom zaufania do ich oferty. Można tutaj nawet pokusić się o stwierdzenie, iż firma K System będzie w stanie zagwarantować nam dostarczenie zdecydowanie najlepszych, dostępnych obecnie na rynku filtrów zarówno kasetowych, jak i kieszeniowych, a to przecież w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Tylko w taki bowiem sposób, będziemy mogli osiągnąć wysoki poziom świadczonych przez nas usług, i przyciągać do siebie coraz to większą liczbę klientów, którzy przecież kładą zdecydowanie największy nacisk na jakość świadczonych usług.