W dzisiejszych czasach technologia w różnych dziedzinach jest bardzo rozwinięta. Człowiek cały czas stara się dążyć do perfekcji, chce osiągnąć wygodę i wysoki standard życia. Na przestrzeni wieków powstawały coraz nowsze urządzenia, wynajdowano nowe technologie, pozwalające w znacznym stopniu ułatwić egzystencję.

Dzięki komputerom i ogólnemu dostępowi do Internetu, ludzie mogą bez problemu komunikować się często na gigantyczne odległości. Również transport jest mocno rozwinięty, pozwalając na konsumpcję ekskluzywnych towarów. Można wymieniać mnóstwo przykładów, jednak istnieje bardzo interesujące odkrycie, jakim jest druk. Wynalazek ten, poprzez odbicie pozwala przelać na kartkę papieru zapiski wszelkiego rodzaju lub obrazy, te narysowane własnoręcznie jak i zdjęcia.

uloty8

Drukiem są również wszelakie techniki powielania tekstu i grafiki. Można go osiągnąć zarówno metodami tradycyjnymi, używając na przykład maszyn drukarskich, jak i nowoczesnymi metodami komputerowymi stosując komputerowe urządzenia peryferyjne -drukarki, plotery itp. Historia druku jest stosunkowo krótka. Odnosi się ona głównie do sposobu nanoszenia obrazu odbijając go z formy drukowej na płótno lub inne podłoże drukowe za pomocą farby drukowej. Na początku stosowano papier, który wynaleziono w Chinach. Dzięki niemu z druku korzystano intensywnie, odbijając napisy wyryte w kamieniu. Wyrób poligraficzny osiągnął swój pierwszy sukces, gdy udało się wyprodukować odbitkę drzeworytniczą, wytworzoną kilka wieków po papierze. Od tego momentu można mówić o poligrafii w pełnym tego słowa znaczeniu, co oznacza wydajne powielanie treści – zarówno graficznych, jak i tekstowych.

uloty6

Obecnie istnieje wiele możliwości drukowania. Przykładowo, druk folderów umożliwia stworzenie swojej własnej książki, bez zbędnych kosztów w krótkim czasie oraz w formie przystępnej czytelnikowi. Druk ulotek składanych pozwala na szybką reklamę jakiegoś produktu, czy stowarzyszenia. Inną możliwością uzyskania wypełnionej kartki papieru jest druk cyfrowy w Warszawie. Poznaj ofertę drukarni JKB Print – druk folderów.