Czy drewno może być w pomieszczeniu, które ma być nowoczesne?
Z reguły drewno kojarzy nam się ze stylem klasycznym, ale jak pokazują architekci, nawet w nowoczesnym pomieszczeniu drewno może prezentować się świetle. Nowoczesność cechuje się stonowanym umiarem oraz jak największą funkcjonalnością, połączona z prostotą. A dobrze dobrane drewno może nadać pomieszczeniu unikalny charakter.

Ale jak umiejętnie połączyć drewno z współczesnością?

Drewno powinno stosować się jako element, dzięki któremu będziemy mieli możliwość wydzielenia w pomieszczeniu poszczególnych stref. Np. jak parkiet będzie ładnie dobrany i przemyślanie ułożony to pokój będzie miał wizualny ład. Pamiętajmy, że wnętrze utrzymane w stylu nowoczesnym cechuje się umiejętną grą światłem, co daje nam poczucie większej przestrzeni.

W nowoczesnych domach drewno wykorzystywane jest głównie do elementów wykończeniowych, np. do parkietów, do okien albo do schodów. I tutaj, decydując się na któryś z tych elementów musimy pamiętać, że tutaj również obowiązuje nas zasada prostoty.

Dobrze, ale jakie kolory powinno się dobierać do nowoczesnych pomieszczeń?

Okna czy drzwi powinny być przede wszystkim w kolorze o ton ciemniejszym niż podłoga. Najczęściej wybieranymi są: sosna, meranti.

Zestawieni ze sobą odpowiednich elementów to nie łatwa sztuka. W nowoczesnych domach przeważa kolor biały, który dodaje nam energii, oraz ociepla zimny beton czy metal.

Dobrze, ale jeśli połączenie jest takie trudne, to jak to zrobić dobrze. Większość z nas nie zrobi tego dobrze, z gustem. Dlatego z pomocą przychodzą nam osoby, dla których wykończenia wnętrz Warszawa nie są czarną magią. To dla nich chleb powszedni, to praca która przynosi im wiele radości. Takie osoby służą pomocą w odpowiednim dobraniu kolorów do naszych pomieszczeń. Przypatrując się pracy wykonywanej przez osobę, która zajmuje się aranżacją wnętrz, zobaczymy, że wcale nie jest łatwe zaaranżowanie pomieszczenia w oparciu o wytyczne zlecających..