podstawki do kolumnDobrane nagłośnienie audio do naszego domowego studia to bardzo ważna kwestia. Dobrej klasy monitory studyjne czy też przewody, którymi podłączymy je z interfejsem audio, będą tutaj odgrywać niebagatelną rolę w kształtowaniu jakości dźwięku, oraz naszej zdolności do wychwytywania poszczególnych detali. Dlatego też warto tutaj poświęcić nieco większą chwilę na wyszukanie odpowiednich komponentów do budowy naszej domowej reżyserki dźwiękowej. Dzięki temu też, nasza praca z dźwiękiem, nawet jeśli stanowi tylko amatorskie hobby, będzie przyjemna i wygodna, a osiągane przez to efekty będą naprawdę bardzo dobre.

Istotne elementy wchodzące w skład domowego studia.

kolumny do studia focal chorusJeśli zdecydujemy się na stworzenie domowego studia nagrań, w którym zrealizujemy nasze muzyczne pomysły, niezależnie od preferowanych gatunków muzycznych, będziemy potrzebować odpowiedniego, dość kosztownego wyposażenia. Najważniejsze elementy, które powinny znaleźć na się na biurku realizatora dźwięku to po kolei:

  • Komputer z dobrej jakości kartą dźwiękową, szybkim procesorem i oczywiście dużym zapasem RAMU – pełną wygodę pracy zagwarantują nam najnowsze procesory serii i7 oraz co najmniej 16 GM ramu.
  • Interfejs audio – w zależności od naszych potrzeb powinien on gwarantować nam odpowiednią ilość wejść audio symetrycznych i wyjścia głośnikowe, do bezpośredniego monitorowania dźwięku.
  • Oprogramowanie DAW – niezbędne do rejestracji i obróbki zarejestrowanego dźwięku.
  • Monitory dźwięku – sprzęt dzięki któremu będziemy mogli dobrze i wyraźnie słyszeć to co nagrywamy i miksujemy w DAW. Warto zainwestować w rzeczywiście dobrej klasy monitory, które zapewnią nam najwyższą jakość dźwięku.
  • Dopasowane do naszego biurka podstawki pod kolumny – to bardzo ważny element, bowiem musimy nasze monitory ustawić na takiej wysokości, aby dźwięk docierał bezpośrednio do uszu realizatora, dzięki czemu będziemy mogli słyszeć równomiernie wszystkie tony wysokie, średnie i niskie.

Zakup niezbędnego wyposażenia domowego studia.

Jeśli chcemy się zaopatrzyć we wszystkie niezbędne elementy do budowy własnego, domowego studia nagrań, koniecznością będzie odwiedzenie dobrego sklepu. Oczywiście dobry internetowy sklep audio także jak najbardziej wchodzi w grę. Obecnie znajdziemy co prawda sklepy specjalizujące się w dystrybucji sprzętu na potrzeby realizacji nagrań, niemniej jednak równie dobrze możemy znaleźć niezbędne wyposażenie w innych sklepach, które dystrybuują ogólny sprzęt audio. Obiektywnie rzecz ujmując, możemy powiedzieć, iż koszt stworzenia dobrej klasy domowego studia nagrań, będzie oscylować nawet w granicach 5 tysięcy złotych, aczkolwiek w niektórych przypadkach mogą to być kwoty niższe lub też wyższe. Przede wszystkim powinniśmy kierować się tutaj swoją wygodą pracy z dźwiękiem a nie oszczędnościami, bowiem jeśli zakupimy sprzęt źle dobrany i kiepskiej jakości, cała przyjemność zostanie bezpowrotnie utracona, w związku z czym też nasze hobby, nasza pasja, przerodzi się w udrękę, a stąd już tylko jeden krok do zaniechania całej zabawy.