Jak każdego roku, także i w tym wielu Polaków wyjedzie na wakacje do Wielkiej Brytanii. Wakacje oczywiście w sensie przenośnym, gdyż  wyjadą oni do pracy. Pomimo kryzysu i trudnych finansowych rotacji na rynkach międzynarodowych, nadal czeka na naszych rodaków dużo pracy.

Najważniejsze co należy zapamiętać, lub o czym należy wiedzieć, to fakt, aby nie pozbywać się dokumentów jakie dostaniemy podczas pracy na Wyspach. Dzięki temu będziemy mogli odzyskać nasz zwrot podatku z Anglii. Dokumenty jakie powinniśmy dostać od pracodawcy to zwykle P45 i Payslip’y. Pierwszy z nich to dokument, który otrzymujemy po rozwiązaniu stosunku pracy z naszym pracodawcą. Znajdują się tam podsumowania naszych przychodów, odprowadzonych składek i ubezpieczeń. Payslip’y natomiast są formą naszych „pasków”, które otrzymujemy co tydzień. Wyszczególnione są tam nasze zarobki.

Dodatkowo, po zakończeniu roku podatkowego powinniśmy otrzymać P60 z angielskiego urzędu. Dzięki tym dokumentom nie będziemy mieli problemu aby odzyskać zwrot podatku z Anglii. Anglia jest bowiem krajem, gdzie urzędnicy skrupulatnie, ale rzetelnie rozliczają wszystkich pracowników w swojej ojczyźnie.

Zwrot podatku z Anglii możemy odzyskać dopiero w momencie, w którym wrócimy do Polski. Warto starać się o zwrot podatku, gdyż niejednokrotnie są to bardzo duże pieniądze, które tak naprawdę nam się należą i nie powinniśmy tego przeoczyć. Jak najlepiej rozliczyć podatek? Otóż najprostszą metodą jest udanie się do biura podatków zagranicznych, gdzie uzyskamy kompleksowe informacje na temat tego co i gdzie należy złożyć. Bardzo często pracownik zapyta nas gdzie i ile czasu pracowaliśmy, jakie posiadamy dokumenty i czy zamierzamy ponownie wyjechać do Wielkiej Brytanii. Wszystko związane jest  ściśle z procedurą, która pomoże nam odzyskać podatek Anglia..