Każda para ma nieco inne oczekiwania dotyczące idealnej sali weselnej. Dla części osób będzie to duże, eleganckie pomieszczenie z kosztownymi żyrandolami i bogatymi dekoracjami, dla innych kameralna restauracja z przytulnym wystrojem. Mimo wszytko każda dobra sala weselna powinna posiadać kilka podstawowych cech, które sprawią, że zabawa przebiegnie bez niepotrzebnych problemów.

Oglądając dom weselny lub inną salę trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które mogą pozornie wydawać się drobiazgami, ale w praktyce mają bardzo duże znaczenie. Na przykład ważne jest odpowiednie rozstawienie stołów, ale także rozmieszczenie filarów, które znajdują się w wielu salach tego typu. Filary są na pewno ładną dekoracją wnętrza, ale niestety mogą w dużym stopniu utrudniać gościom oraz obsłudze wygodne poruszanie się po sali, np. roznoszenie półmisków.

Kolejny ważny detal to parkiet. Trzeba sprawdzić między innymi czy podłoga nie jest zbyt śliska. Należy pamiętać, że przyjęcie jakim jest wesele zazwyczaj wiąże się ze spożyciem dosyć dużych ilości alkoholu. Połączenie alkoholu oraz śliskiej podłogi może spowodować nieprzyjemne wypadki, zwłaszcza w czasie zabawy na parkiecie.

Oczywiście bardzo duże znaczenie ma również wygląd takiej sali. Tutaj jednak wiele zależy od indywidualnych upodobań. Każda para będzie miała inne oczekiwania i preferencje. Na pewno sala powinna być czysta, zadbana i dobrze utrzymana. Należy także koniecznie zajrzeć do toalet i sprawdzić ich stan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sala Weselna Legionowo

Wynajęcie atrakcyjnej sali to spory wydatek. Może być również związane z koniecznością dosyć długiego oczekiwania na odpowiedni termin. Na szczęście na rynku panuje dosyć duża konkurencje i pojawia się coraz więcej lokali specjalizujących się w organizowaniu przyjęć weselnych. Dzięki temu można dużo łatwiej znaleźć wygodną i przestronną salę, która pozwoli na zorganizowanie wymarzonego wesela nawet dla bardzo dużej liczby gości.