sala weselna

Wybór lokalizacji sali, w której będzie odbywało się przyjęcie weselne, ma dosyć duże znaczenie dla całej uroczystości. W zasadzie większość par ma do wyboru salę położoną w pobliżu kościoła lub urzędu cywilnego lub taką, która znajduje się w większej odległości, ale za to ma wiele innych zalet.

Sala weselna w niedużej odległości od urzędu stanu cywilnego lub kościoła ma jedną oczywistą zaletę, czyli brak problemu z transportem gości, którzy nie będą mieć kłopotów z dotarciem na miejsce, nawet jeśli nie dysponują samochodem. Jest to na pewno bardzo duże ułatwienie, które wpłynie również na obniżenie kosztów całej uroczystości. Jednocześnie nie zawsze możliwe jest znalezienie odpowiedniego miejsca w niezbyt dużej odległości od miejsca, gdzie odbywa się ślub.

Jakie zalety ma bardziej oddalony dom weselny? Przede wszystkim można zastanowić się nad wyborem sali, która będzie znajdować się za miastem. Takie lokale są często większe, a także mają dużych ogród, co jest sporą zaletą jeśli wesele odbywa się wiosną lub latem. Lokalizacje położne za miastem zapewniają również piękną scenerię i widoki, które na pewno pomogą w stworzeniu odpowiedniej oprawy dla całej uroczystości. Jednocześnie w przypadku wyboru takiego domu weselnego koniecznością staje się zorganizowanie transportu dla gości. Jest to w pewnym stopniu kłopotliwe i oczywiście wiąże się z dodatkowym kosztem. Wynajem autokarów to konkretny wydatek więc warto zastanowić się nad organizacją wesela w dużej odległości od miejsca ślubu. Z drugiej strony lokal znajdujący się poza granicami miasta może oferować bardziej przystępne ceny niże sale lub restauracje położone w centrum.

Oczywiście pojęcie decyzji w tej kwestii będzie uzależnione przede wszystkim od indywidualnych upodobań i planów każdej pary młodej, a także od wyboru dostępnych rozwiązań. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę wszystkie kwestie praktyczne, takie jak zapewnienie gościom transportu oraz dodatkowe wydatki, co pozwoli na dobre zaplanowanie całej uroczystości.

Więcej na: dom-weselny-legionowo.pl – sala weselna Legionowo.