Jednym ze zdecydowanie najważniejszych elementów ubioru każdego myśliwego jest bez wątpienia obuwie, bowiem to właśnie obuwie gwarantuje podstawowe bezpieczeństwo, zabezpieczając stopy przed skaleczeniami oraz innymi urazami, na jakie są narażone podczas polowań. Warto tutaj dość dobrze rozeznawać się w wymaganiach jakie powinno spełniać dobre obuwie dla myśliwego, aby jak najlepiej dobrać buty do swojego zestawu odzieży myśliwskiej. zobaczmy w takim razie, na które kwestie powinniśmy zwrócić największa uwagę, aby spełniały one najważniejsze wymagania i gwarantowały wystarczający poziom bezpieczeństwa w trakcie polowania.

Jakość wykonania obuwia myśliwskiego.

W pierwszej kolejności, podczas wybierania obuwia dla myśliwych, powinniśmy zwrócić uwagę głównie na kwestie związane z jakością wykonania obuwia, oraz zastosowanymi materiałami. Raczej nie warto tutaj wybierać obuwia z materiałów sztucznych, aczkolwiek niektóre marki są w stanie przygotować skórę syntetyczną w taki sposób, aby była wyjątkowo wytrzymała a obuwie z niej wytworzone przetrwało próbę czasu i warunków polowań. Generalnie jednak, najbardziej polecane w tym przypadku będą zawsze buty skórzane, bowiem skóra będzie gwarantować nam zdecydowanie najlepszy poziom wytrzymałości, oraz zabezpieczenia przed skaleczeniami stopy. Podeszwa powinna być wykonana z twardej i solidnej gumy, aczkolwiek poddającej się w pewnym zakresie. Zbyt sztywna podeszwa będzie tutaj wywierać negatywny wpływ na komfort eksploatacji obuwia i poruszania się po lesie w trakcie polowania. Warto tutaj obuwie przymierzyć i popróbować ponaciągać nogę w różnych kierunkach, co pozwoli wskazać ewentualne problemy z niedopasowaniem obuwia do stopy, a to będzie przecież najczęstsza przyczyną wszelkiego rodzaju obtarć i odcisków. Powinniśmy więc tego typu niedopasowania unikać za wszelką cenę.

Markowe obuwie dla myśliwych.

Nie da się tutaj ukryć, iż w przypadku obuwia marka będzie odgrywać zdecydowanie najważniejszą rolę. Musimy przecież przyznać, iż buty Harkila, Fjall Raven, czy też polskie buty Demar będą w tym przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla większości z myśliwych. Są to producenci, którzy zagwarantują nam możliwość wygodnego i bezpiecznego polowania w ich obuwiu, a to przecież powinno być dla każdego z myśliwych najważniejsze. Kupując obuwie takich producentów jak wspomniane przed chwilą marki Harkila, Fjall Raven czy tez Demar zyskujemy stuprocentową pewność, iż będziemy zadowoleni w trakcie eksploatacji, a to przecież najważniejsze. Będziemy też mieć pewność, iż każde polowanie będzie w stu procentach bezpieczne i komfortowe, a to dla większości myśliwych jest kwestią bardzo istotną, która determinuje dobór obuwia oraz pozostałego wyposażenia oraz odzieży myśliwskiej. w przypadku źle dobranej odzieży czy też obuwia, niestety raczej nie będziemy mogli liczyć na wygodne i komfortowe warunki polowania, a to przecież powinno być kwestią o największym znaczeniu.