Prawidłowy dobór pompy zatapialnej do odwodnień, powinien uwzględniać wiele czynników. Przede wszystkim zaś, pompa powinna być dopasowana charakterystyką do warunków w jakich będzie pracować. Na rynku, na chwilę obecną mamy bardzo szeroki wybór pomp zatapialnych, wielu różnych producentów. Trzeba jednakże podkreślić, iż niektórzy z nich, zapewniają nam dostarczanie rozwiązań zdecydowanie lepszych w pewnych okolicznościach. Tak ma się sprawa w przypadku pomp zatapialnych marki Flygt, które dostępne są w wielu wariantach, dopasowanych do zróżnicowanych warunków pracy. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej pompom tego producenta, bowiem mogą się one sprawdzać w wielu zastosowaniach.

Czy dobór pompy zatapialnej jest skomplikowany?

Z całą pewnością nie jest to kwestia prosta. Nie wystarczy bowiem wziąć pierwszej lepszej pompy zatapialnej, aby zrealizować odwodnienia. Owszem, praktycznie każda pompa poradzi sobie z odwodnieniami budowlanymi. Niemniej jednak, czasami będziemy mieć do czynienia ze specyficznymi warunkami realizacji odwodnień. Możemy mieć na przykład duże zawartości materiałów ściernych w pompowanej wodzie, a to wymagać będzie zastosowania pompy odpornej na działanie czynników ściernych.

Można więc powiedzieć, iż prawidłowy dobór pompy zatapialnej do odwodnień, wymaga przede wszystkim analizy warunków pracy, a następnie dobrania pompy, odpornej na pojawiające się zagrożenia.

Pompy Flygt do odwodnień w budownictwie.

Tak jak już o tym wspomnieliśmy, w wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem do realizacji odwodnień budowlanych będą pompy zatapialne Flygt. Dostępne są one w wielu wariantach konstrukcyjnych, co sprawia, iż możemy dobrać odpowiednią jednostkę do danych warunków pracy. Przede wszystkim jednak, są to pompy dostosowane do bardzo zróżnicowanych i trudnych, wymagających warunków pracy. Sprawdzają się w następujących sytuacjach:

  • Budownictwo, drążenie tuneli – odwodnienia miejsc realizacji pracy.
  • Górnictwo, kamieniołomy – usuwanie wody gruntowej pojawiającej się wraz z urobkiem.
  • Zastosowania przemysłowe – głównie w zakresie usuwania wody z odcieków, hałd, zbiorników.
  • Sektor komunalny – sprawdzają się przy doraźnym odwadnianiu włazów, studzienek, zbiorników.

Można wiec powiedzieć, iż pompy zatapialne FLYGT, to jednostko dostosowane do trudnych warunków pracy, sprawdzające się w bardzo zróżnicowanych zastosowaniach.

Podsumowanie.

Musimy tutaj więc podkreślić, iż prawidłowy dobór pompy zatapialnej do konkretnego zastosowania, wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Przede wszystkim zaś, niezbędne będzie prawidłowe określenie wymagań w danym zastosowaniu oraz odpowiedni wybór pompy w stosunku do uwarunkowań danego zastosowania. Dzięki takiemu bowiem podejściu, będziemy mogli prawidłowo dobrać pompę do każdych warunków pracy, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.