DJ - muzyka i do klubu i na wesele

DJ to człowiek, który sprawia, że ludzie świetnie się bawią. Persona zajmująca się na co dzień puszczaniem i miksowaniem muzycznych hitów na żywo. Robi to prosto ze sceny na różnorodnych imprezach. DJ gra w klubach, na imprezach plenerowych, ale także DJ na wesele będzie trafionym wyborem i sprawi, że goście weselni będą na parkiecie do rana.

Praca DJ’a polegająca na umiejętnym łączeniu i odtwarzaniu utwory muzycznych, często dyskotekowych, powoduje, że da się słyszeć doskonale brzmiącą muzykę, przy której nikt nie oprze się zabawie i tańcom. Całkiem spora liczba didżejów jest wspieranych na estradzie przez różnych znanych artystów. Mc’s odpowiadają za jakość odtwarzanych kawałków. Większość DJ’ów dokłada jeszcze oryginalne instrumenty, chociażby takie jak saksofon czy syntezator, a nawet skrzypce, co powoduje, że powstały kawałek muzyczny jest jeszcze lepiej odbierany przez publiczność.

DJ na wesele z Krakowa (patrz: https://exclusivedjs.pl/) grając dokłada do muzyki jeszcze rewelacyjną oprawę świetlną czy efekty z zastosowaniem sztucznego dymu. To w połączeniu z dobrą muzyką idealną na wesele sprawia, że obsługiwane przez niego przyjęcia weselne cieszą się uznaniem w oczach gości weselnych.

Chcąc nadmienić jeszcze trochę o historii, to warto zaznaczyć, iż słowo DJ, a dokładniej Disc Jockey po raz pierwszy użyto w roku 1935, przez promującego M.Blocka W.Winchella. Zresztą prawdopodobnie większość zainteresowanych słuchaczy kojarzy Martina Blocka, bo jest to jedyny w tamtych czasach radiowiec, który został namaszczony statusem gwiazdy wśród społeczeństwa.

W każdym większym mieście, przykładem może być Kraków, znajdzie się profesjonalny DJ czy DJ na wesele, bo jest spore zapotrzebowanie na ich usługi muzyczne. Każdego fachowca w tej dziedzinie cechuje bardzo duża wiedza muzyczna, ale także idealne rozeznanie w trendach muzycznych czy biegłe posługiwanie się sprzętem muzycznym oraz wyczucie potrzeb publiki i dobór odpowiedniej dla nich muzyki.

DJ’ów można sklasyfikować na kilka rodzajów, choć z reguły spora część z nich jest w swojej pracy uniwersalna. Jednak jak zechcemy ich podzielić, to wyróżnić można takich speców jak: DJ Klubowy, DJ Dyskotekowy czy DJ Turntablista. Bardzo popularny staje się też wspomniany DJ na wesele.