Jak wiadomo, w momencie, kiedy kupujemy nowy dom, to chcemy zaprojektować jego wnętrze w taki sposób, abyśmy byli z niego maksymalnie zadowoleni. Tak więc przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad stylem, w jakim chcemy urządzić taki właśnie dom.

Jednym z najpopularniejszych stylów wybieranych ostatnio, jest styl skandynawski. Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim urządzeniem wnętrze w kolorach bieli, szarości i brązu. Jednym z podstawowych budulców w stylu skandynawskim jest drewno. Dlatego też podłogi urządzone w tym style zazwyczaj są drewniane. Podłogi drewniane mogą zostać w swoim naturalnym odcieniu, albo można pomalować je farbą na biało. Skandynawskie meble są zazwyczaj wykonane z drewna, które maluje się na biało lub szaro. Tak więc, jeżeli wybieramy meble do naszego wnętrza, to muszą być one w kolorach bieli albo szarości. Hokery skandynawskie będą więc charakteryzować się tym, że będą one w kolorach bieli albo szarości. Jednym z popularniejszych mebli kupowanych do mieszkania urządzanego właśnie w takim stylu jest sofa laforma. Charakteryzuje się ona tym, że jej kolory również zamykają się w odcieniach bieli albo szarości. W urządzaniu mieszkania na styl skandynawski bardzo ważne jest również odpowiednie jego oświetlenie. Warto pamiętać o tym, że w stylu skandynawskim nie używa się firanek. Zastępowane są one roletami.

W ten sposób pokoje wydają się być znacznie jaśniejsze, ponieważ nic nie zasłania promieni słonecznych. Jeżeli jednak komuś bardzo zależy na zakupie firanek do wnętrza pokoju, to należy pamiętać o tym, aby były one wykonane z delikatnych materiałów, które umożliwią swobodny przepływ światła słonecznego do pokoju. Warto również wiedzieć o tym, że oświetlenie wnętrz w stylu skandynawskim składa się przede wszystkim z naturalnego oświetlenia. Oświetlenie sztuczne w takich wnętrzach jest bardzo małe.

Zazwyczaj wnętrza takie są oświetlane metalowymi lampami. Tak więc, urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim powinniśmy pamiętać o kolorystyce jaką powinniśmy zastosować w naszych wnętrzach. Dopuszczanymi kolorami w tym stylu są odcienie bieli, szarości i beżu, które idealnie kontrastują z odcieniami grafitu i brązu. Dzięki tak jasnym kolorom pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim wydają się znacznie większe i jaśniejsze. Oprócz tego dodatki, jakie są stosowane w urządzaniu takiego wnętrza sprawiają, że wnętrze wydaje się o wiele bardziej przytulne. Styl skandynawski wywołuje odczucia świeżości i jasności. Dlatego też coraz częściej jest wybierany przez osoby, które projektują wnętrza swojego domu. Styl ten wpływa bardzo dobrze na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach urządzonych w tym stylu. Od razu mamy wrażenie lekkiego odświeżenia i jasności umysłu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w takich pomieszczeniach z pewnością będzie nam się lepiej uczyć i pracować. Dlatego też, jeżeli nie mamy pomysłu w jakim stylu urządzić nasze mieszkanie, to warto zdecydować się na urządzenie jego w stylu skandynawskim.

więcej na: http://www.mebelio.pl/