Powrót do rodziny z pracy za granicą to okres zadawania sobie pytań, czy warto jeszcze wracać do pracy do Anglii czy jest to dobry moment do tego, aby z zatrudnieniem w tym kraju skończyć. Jeżeli podejmiemy decyzję o ostatecznym powrocie do Polski, to możemy jeszcze na tym zarobić.

Mimo, że w Anglii można naprawdę dużo zarobić, to i tak niepewność jutra z uwagi na kryzys gospodarczy daje się już Polakom we znaki. Z tego względu okres świąteczny to czas, kiedy Polacy zastanawiają się nad powrotem do Polski i szacują konsekwencje takiej decyzji. Pocieszeniem i dużym zastrzykiem finansowym dla wracających do Polski będzie z pewnością zwrot podatku z Anglii, jaki można odzyskać za pośrednictwem biura podatków zagranicznych.

Czy zwrot podatku z Anglii faktycznie może poprawić Polakowi humor? Z pewnością, ponieważ jego wysokość może być naprawdę duża. Kwestia jest tylko czy osoba, która złoży wniosek do brytyjskiego urzędu podatkowego w tej sprawie poprawnie go wypełni i zastosuje jak najlepsze rozwiązania podatkowe. Te z kolei umożliwią nam uzyskanie korzyści za sprawą na przykład zastosowania różnego typu ulg podatkowych i zwolnień z podatku.

Decyzję o rozliczeniu podatku z Anglii można podjąć jednak również jeszcze żyjąc i pracując w tym kraju, przy czym warto dokonać ostatecznego rozliczenia podatku w Polsce, po zakończeniu pracy u pracodawcy na Wyspach. Nawet jeżeli nie jesteśmy pewni, czy w danym roku podatkowym jeszcze do Anglii wrócimy, możemy to bez problemu uczynić mając stosowne dokumenty, takie jak między innymi payslipy, czyli paski płacowe, jakie otrzymywaliśmy od swojego brytyjskiego pracodawcy. Warto zrobić więc generalne porządki w dokumentach i zgłosić się z nimi do biura podatkowego..