Pytanie tytułowe, należy do tej kategorii pytań, na które ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, bowiem tak jak i w wielu innych przypadkach, tak i tutaj, nie możemy bezsprzecznie stwierdzić, iż ogrzewanie kominkowe, będzie dobrym rozwiązaniem, anie też stwierdzić, że będzie złym. Po prostu w niektórych przypadkach sprawdzi się wyśmienicie, w innych zaś trzeba będzie dodatkowo posiłkować się innymi źródłami ogrzewania. Warto tutaj więc zastanowić się nad tym, w których przypadkach kominek będzie odpowiednim rozwiązaniem, a kiedy niestety nie będzie wystarczającym aby móc stanowić jedyne źródło ogrzewania domu. 

Kominek jako jedyne źródło ciepła.

W wielu przypadkach okazuje się iż kominek będzie odpowiednim rozwiązaniem do zastosowania jako jedyne źródło ogrzewania w naszych domach, aczkolwiek trzeba tutaj pamiętać, iż nie zawsze będzie to technologia najbardziej opłacalna. Warto tutaj pamiętać, iż po odpowiednim sezonowaniu, czyli po odpowiednim wyschnięciu drzewa, będzie ono bardziej wydajnym materiałem opałowym, wobec czego w przypadku kiedy zdecydujemy się na samodzielne, odpowiednie przygotowanie drewna opałowego, jest spora szansa na poczynienie wyraźnych oszczędności. Nie bez znaczenia jest także sam zastosowany kominek, bowiem nie wszystkie będą w stanie ogrzewać duże powierzchnie domów jednorodzinnych. Trzeba także pamiętać, aby zwrócić uwagę na producenta i dystrybutora, co zapewni nam profesjonalną obsługę, oraz serwis gwarancyjny. Jednym z lepszych dystrybutorów pieców kominkowych w naszym kraju, jest obecnie cieszyńska firma Ekkom która posiada w swojej ofercie kominki najbardziej znanych producentów z całego świata, takich jak chociażby: Thorma, Romotop, Plamen, czy też Storch. Są to zdecydowanie najlepsze produkty w tej kategorii, wobec czego, zakupy w sklepie firmowym Ekkom w tej kwestii z całą pewnością będą bezpieczne i udane.

Dodatkowe ogrzewanie kominkiem.

Bardzo często okazuje się też, iż w przypadku dość dużych domów jednorodzinnych, piec kominkowy nie będzie wystarczający, aby ogrzać całą powierzchnię domu, w związku z czym należy się tutaj posiłkować dodatkowym ogrzewaniem za pośrednictwem kotłów centralnych, lub też ogrzewania gazowego czy też elektrycznego. Dużo tutaj jest zależne od samej budowy i konstrukcji domu, oraz jego powierzchni. Warto uwzględnić tego typu kwestie jeszcze na etapie projektowania i wykonania domu. Chodzi nam tutaj o to, iż w przypadku kiedy wykonaniem zajmować się będzie profesjonalna firma budowana (www.pro-sol.com.pl), możemy liczyć na odpowiednie przygotowanie budynku do danej technologii ogrzewania, a to bardzo ważna sprawa, bowiem im lepiej dom przygotowany do danej techniki ogrzewania, tym lepiej dla późniejszej jego eksploatacji oraz kosztów związanych z ogrzewaniem.

Generalnie rzecz więc ujmując, można tutaj powiedzieć, iż kwestię tego, czy kominek będzie wystarczającym rozwiązaniem w naszym domu czy też nie, należy rozstrzygnąć już na etapie projektowania, gdzie będzie można obliczyć zapotrzebowanie energetyczne budynku, i starannie dobrać taki model kominka, który bezproblemowo poradzi sobie z ogrzewaniem naszego domu.

.