Czy wybierasz się w długą podróż? Przygotowania trwają, a nie chcesz być zdany na łaskę osób trzecich? Czy wiesz na pewno, co wziąć ze sobą, by w razie wypadku być samowystarczalnym oraz niezależnym w podróży? Co wziąć, by zaoszczędzić jak najwięcej? Przy odpowiednim zaplanowaniu podróży i kilku wydatkach możemy zaoszczędzić na przykład na kawie na stacjach benzynowych, czy chociażby na ciepłym jedzeniu. W jaki sposób?

Urządzenia dodatkowe

W samochodzie jest specjalne miejsce, które ma znaczenie nie tylko dla palących, jak mogło by na to wskazywać pierwotne przeznaczenie, ale również dla niepalących. Chodzi oczywiście o gniazdo zapalniczki. Jest to elektroniczne serce naszego samochodu, bez którego urządzenia elektryczne szybko by się wyczerpały, zostawiając nas bez przykładowej nawigacji, aż do następnego zajazdu, gdzie przez dwie godziny musielibyśmy ładować urządzenie na kolejne dwie godziny, po czym ponownie by się wyczerpało. Warto zatem zaopatrzyć się w rozgałęziacz (nie za wielki, by akumulator wytrzymał), by podłączyć do gniazda coś jeszcze. A co można do tego jeszcze podłączyć? Bardzo wiele urządzeń, między innymi wszystko zasilane na USB oraz każde urządzenie, które posiada specjalną końcówkę do zasilacza, którą można włożyć do zapalniczki. W śród tych urządzeń znajdują się przyrządy sensowne, jaki takie pozbawione racji bytu w samochodzie. Jednym z takich urządzeń jest ekspres do kawy. Nie za duży, mieści się w uchwycie na kubek, potrafi zrobić doskonałą espresso w ciągu dwóch minut. Koniec z ograniczonymi zapasami ciepłej kawy w termosie! Po co pić letnią kawę, zrobioną kilka godzin wcześniej, skoro można zaparzyć sobie świeżą na miejscu? Dostępne są również lodówki samochodowe (przydatne przy transporcie mrożonek) czy odkurzacz, a nawet piekarnik! Odpowiednio wielki samochód bez problemu zamienić można zatem na dom na kółkach, po czym zmienić miejsce zameldowania na nasz numer rejestracyjny. Czasami jednak brakuje nam miejsca. Co jeżeli nie mamy samochodu kombi, tylko sedan bądź hatchback? Co jeżeli brakuje nam miejsca?

Zwiększenie ilości miejsca

Jak powszechnie wiadomo ilość miejsca w samochodzie jest ograniczona. Istnieje wiele sposobów na rozszerzenie powierzchni transportowej auta. Jednym z nich jest bagażnik na reilingi dachowe, chociaż osobiście preferuje przyczepy samochodowe w dystrybucji firmy Tadeo które są pojemne, oraz nie zwiększają oporu powietrza tak jak bagażnik dachowy, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa w trasie. Alternatywą jest profesjonalne przyczepy Brenderup. Nie ma więc problemu ze zwiększeniem przestrzeni transportowej. Najważniejsze to mieć chęci, oraz środki do modyfikacji samochodu. Cała reszta, to kwestia wyboru.

.